Mobil

Xperia Z5'in parmak izi tarayıcısı oldukça hızlı çalışıyor

Xperia Z5'teki parmak izi tarayıcının performansına göz atın.

Xperia Z5'in parmak izi tarayıcısı oldukça hızlı çalışıyor

Sony parmak izi tarayıcısına sahip ilk telefonları olan Xperia Z5 ailesini IFA 2015 etkinliğinde resmen açıkladı. Mobil dünyasında parmak izi sensörlerinin bugüne kadar home butona dahil edildiğini ya da arka bölüme konumlandırıldığını gördük. Sony ise bu noktada rakiplerinden farklı olarak parmak izi tarayıcını metalden oluşan güç tuşuna dahil ediyor. 

Alt bölümdeki videoda Xperia Z5’in parmak izi tarayıcısının nasıl çalıştığına göz atacaksınız. Parmak izi tarayıcısını aktif hala getirmeden önce bir PIN kodu oluşturmanız isteniyor. Kod oluşturulduktan sonra yeşil alan tamamlanana kadar herhangi bir parmağınız farklı açılardan taratmanız gerekiyor. Tutuş pozisyonundan dolayı taratacağınız parmak büyük olasılıkla sağ başparmağınız olacaktır.

Videoda parmak izi tarayıcısının telefonu uyandırma ve kilitleme özelliği gösteriliyor. Sensör ilk denemede telefonu hızlı bir şekilde uyandırıp kilitliyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.