Xperia Z’de bir sorun ortaya çıktı!

Forum sitelerinde telefonun kendiliğinden kapandığı sık sık dile getiriliyor.

Xperia Z’de bir sorun ortaya çıktı!

Sony’nin CES 2013 etkinliğinde resmiyete kavuşturduğu ve şirketin 4 çekirdekli ilk telefonu olma özelliğini gösteren telefonu olan Xperia Z, şık tasarımı, su geçirmez yapısı, HDR video çekimi sağlayan 13MP çözünürlüklü kamerası, 5-inçlik Full HD Sony Bravia Engine 2 destekli ekranı ve güç işlemcisi ile dikkat çekti.
1363849743_sonyxperiaz.jpg

Telefon geçtiğimiz haftalarda birçok ülkede satışa sunulurken, kullanıcı cephesinde ilk değerlendirmeler gelmeye başladı. Öncelikle tasarım noktasında Sony’nin harika bir iş gerçekleştirdiği dile getirilirken, telefonda bir sorun baş gösterdi. Telefonun bir anda kapandığı bildiriliyor. Sorunun çözümü için telefon yeniden başlatılması şu an için çözüm gibi görünse de, kimi durumlarda telefonun hiç tepki vermediği belirtiliyor.

Dünyanın en büyük forumların biri olan XDA Developers’ta Xperia Z kullanıcılarının fazlasıyla dile getirdiği sorun için sorunun bataryadan kaynakladığını ön görüyor. Ancak geliştiricilerin büyük bölümü ise problemin yazılımsam olduğu noktasında birleşiyor. Yine benzer sorunun xperiablog tarafından da okuyuculara duyurulduğuna şahit olduk. Sony’nin muhtemelen kısa süre içerisinde sunacağı güncelleme ile problemin ortadan kalkması bekleniyor. Sorunun sadece bazı modellerde oluştuğunu hatırlatalım.

Benzer bir sorun teknik anlamda Xperia Tablet S'de meydana gelmişti. Suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunan tabletin, ekranın alt bölümünden su kaçırdığı anlaşılmış ve hatalı üretim sebep gösterilmişti. Sony sorunun çözümü için tabletleri geri çağırırken, bu noktada müşteriyi ağdur etmemişti.