Mobil

Xperia ZR için Android 4.4 güncellemesi başladı

OTA ve PC Companion üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme beraberinde birçok yeniliği getiriyor.

Xperia ZR için Android 4.4 güncellemesi başladı

Sony geçtiğimiz yıl mayıs döneminde lanse ettiği akıllı telefon modeli Xperia ZR için Android 4.4.2 KitKat güncellemesini resmen başlattı. Japon üretici geçtiğimiz günlerde Xperia Z, Xperia ZL ve Xperia Tablet Z için Android 4.4 güncellemesini başlatmış; Xperia ZR içinse kullanıcıların birkaç gün beklemesi gerektiği ifade edilmişti. Sony destek sayfasında yapılan açıklama Xperia ZR için de KitKat dağıtımının başladığı bilgisi yer aldı. 10.5.A.0.230 yapı numarasına sahip güncelleme OTA ve Sony PC Companion üzerinden dağıtılmaya başlandı. Kademeli olarak dağıtılan güncellemenin birkaç hafta içerisinde tüm Xperia ZR kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

1401253007_xperia-zr10.5.a.0.230-640x427.jpg

Beyaz durum çubuğu simgeleri, kablosuz yazdırma seçeneği, performans artışı, arayüz iyileştirmeler, Xperia Temalar, güncellenen Sony medya uygulamaları, yeni sosyal akıllı kamera, geliştirilen Stamina modu, gelişmiş RAM kullanımı, pil ömrü iyileştirmeleri, kilit ve ana ekranda PS4 animasyon ve canlı duvar kağıtlar güncelleme içeriğinde öne çıkan yenilikler oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.