Mobil

Yandex Disk mobil uygulamaları yayında!

Yandex'in bulut hizmeti Yandex.Disk mobil uygulamaları yayına girdi!


Ülkemizde son zamanlarda yaptığı yeniliklerle çok yakından tanınan ve beğenilen firma Yandex, hatırlayacağınız üzere arama motoru sektörüne çok hızlı bir şekilde  bir kaç ülkede eş zamanlı olarak giriş yapmıştı. Muhteşem girişinin ardından projelerine hız kesmeden devam eden firmanın son bombası geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı.

1346920569_basliksiz-4-kopya.jpg

Yandex, yeni, "Bulut Teknolojisi" Yandex.Disk'in mobil uygulamalarını yayına aldı. Yandex.Disk kullanıcılarına 10 GB'a varan geniş bir alan sunarak bulut teknolojisine mobilden erişimle ilk adımları atmış oldu. Yandex, 10 GB'lık ücretsiz alana ek olarak davetiye sistemi kullanıldığında 10 GB'da kendisinden vererek 20 GB gibi bir alana yükseltiyori.  Yandex'in yeni hizmetiyle birlikte internet bağlantınızın olduğu her noktadan 20 GB boyutundaki belgelere, fotoğraflara, filmlere veya müzik parçalarınıza ücretsiz bir şekilde ulaşabilir gerektiğinde indirip kullanabilirsiniz.

1346920224_unnamed.pngSıradan bulut teknolojilerinin üstüne çıkan Yandex.Disk'teki farklılıklardan birisi de firmanın bir diğer hizmeti olan Yandex.Mail ile entegreli olması. Mailler için 20 GB harici bir yeri kullanan teknoloji bulut bilişim teknolojisinde çığır açacak gibi duruyor.

Yandex.Disk' Windows ve Mac OS platformundan sonra nihayet mobil kullanıcıların da akıllı telefonlarındaki yerini aldı. Android ve iOS uygulamaları ile birlikte tüm dünyadan milyonlarca kullanıcı çevrimiçi olarak dosyalarına filmlerine ve daha bir çok dosyasına online olarak erişebilir, yönetebilir, paylaşabilir, istediği zaman cep telefonuna indirebilir.

Yandex.Disk'in iPhone ve Android uygulamasını hemen ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. (İndirmek için işletim sisteminizin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.)

Yorumlar
Blackberry aplication'larinda yok.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.