Mobil

Yandex Navigasyon'a sesli komut özelliği Android ve iOS için geldi!

Yandex Navigasyon ses komutu özelliği Android ve iOS kullanıcıları için kullanıma sunuldu.

Yandex Navigasyon'a sesli komut özelliği Android ve iOS için geldi!

Rusya menşeili arama motoru Yandex, navigasyon uygulaması Yandeks Navigasyon için bir güncelleştirme yayımladı. Güncellemedeki ana yenilik birçok kullanıcının merakla beklediği ses komutu özelliği oldu.

1441629922_img20150907152620.jpg

Şimdi, sürücüler uygulamada herhangi bir işlem yapmak için uygulamaya manuel mudahale yapması gerekmiyor. Basitçe, "Yandex" diyerek gideceğiniz yeri söylemeniz yeterli. Örneğin, Yandex Navigasyona "Hadi eve gidelim"  dediğinizde uygulama belirtilen noktaya hemen bir kısa yol rotası oluşturarak sizi evinize ulaştırabilecek.

1441629953_img20150907152659.jpg

Buna ek olarak, sesli komutlar, sadece rotayı gösteriyor ve ayrıca karmaşık sorguları tanıyabiliyor. Yani en yakın benzin istasyonunun veya başka bir yerin bilgilerini sorgulatabilirsiniz. Yeni güncelleme ile gelen ses komutu özelliği iOS ve Android ile çalışan mobil cihazlarda  artık kullanılabilir durumda. Uygulamayı aşağıdaki linklerden güncelleyebilirsiniz.

Yandeks.Navigasyon

iOS indir

Android indir

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.