Mobil

Yayınlanan iPhone Air konsepti harika ve inandırıcı görünüyor

Yeni nesil iPhone'un konsept çalışması oldukça etkileyici.


Mobil dünyasında popüler cihazların tanıtımları öncesinde konsept çalışmaların sergilenmesi artık alışılagelmiş bir durum. Tasarımcılar için de iyi bir reklam deneyimi olan çalışmalara son olarak Apple'ın yeni nesil iPhone modeli dahil oldu.  Yetenekli tasarımcı Sam Beckett, iPhone 6 adını almasını beklediğimiz akıllı telefonu iPhone Air olarak isimlendiriyor.

1394578840_55485c2c4befe61ba3c8225dbb1c.jpg

iPhone'nun klasik tasarımını sürdüren ancak ekran boyutu ciddi manada büyütülen konsept çalışmada bir dizi teknik özellikler de sıralanıyor. Ünlü tasarımcı safir camdan oluşması beklenen ekranın boyutunu %17 seviyesinde büyüterek 4.7-inç seviyesine getirirken, Full HD çözünürlük inç başına 468ppi değeri  ile ekran çözünürlük seviyesini ise %68 oranında artırıyor. Bunun yanında iPhone Air için düşük ışık çekim kalitesi artırılmış  f/1.8 diyafram aralığına sahip 10MP çözünürlüklü bir kamera uygun görülmüş. Alt bölümden videoya göz atabilirsiniz. 

)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.