Mobil

Yedek parçalarla iPhone 6S nasıl oluşturulur? (Video)

Kendi aldığınız yedek parçalarla iPhone 6S montajı yapabilirsiniz. Nasdıl olduğunu merak ediyorsanız, haberimize bir göz atın!

Yedek parçalarla iPhone 6S nasıl oluşturulur? (Video)

Tam olarak nereye bakacağınızı bildiğiniz takdirde, Çin'de her şeyi satın alabilirsiniz. Ve Scotty Allen bunu kanıtlamak istiyor. Bu yüzden kendi iPhone 6s'ini tamamen Çin sokak satıcılarından satın alınan yedek parçalardan oluşturmak için bir araştırma yapmaya karar verdi. Sonuç olarak yaklaşık 300 $'lık bir maliyetle yeni bir cihaz elde etti.

Videonun neredeyse 24 dakikada çekilmesi videoyu belgesel haline getirse de, yetkisiz yedek parça satışı üzerine ülkenin oldukça geliştiği görülüyor. Vidalardan ekran sayısallaştırıcılarına kadar kendi iPhone'unuzu oluşturmak için gereken her şey kamuya açık pazarlarda bulunabilir. Samsung, Xiaomi ve elbette Apple gibi şirketlerin elle çizilmiş logolarını içeren kabinleri, şüpheli tedarik zincirlerinden kaynaklanmış olsa da gerçek donanıma dönüşen ürünleri satabiliyorlar.

İşlemdeki en büyük engel, görünüşte çok sayıda küçük, ayrı yongaları içeren logic board idi. Sonuçta adam, her şeyi düzgün şekilde lehimlemekte sorun yaşamaktan ve tahtayı tamamlamak için gereken her yongayı bulmanın zorluğundan dolayı toplamaktan vazgeçti. Bunun yerine, garanti kapsamında olan, kullanılmış bir tane satın almayı tercih etti.

iPhone'un montajı 300 $ maliyetle sonuçlandıysa da, kullanılan tüm araçlar ve parçalara ek olarak Çin’e yolculuk ücretini düşündüğünüzde "1.000 dolardan fazla" masraf çıkıyor. Yine de bu video, telefon endüstrisinin Çin'de ne kadar büyük olduğunu ve orada günlük hayatta ne gibi etkiye sahip olduğunu gösteren ilginç bir görünümdür.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.