Mobil

Yeni bir Çin markası da Türkiye’de akıllı telefon üretecek

Akıllı telefon üreticilerinden biri olan Hong Kong merkezli Infinix Türkiye için güzel haberi açıkladı. Türkiye’de yatırım yapacaklar.

Yeni bir Çin markası da Türkiye’de akıllı telefon üretecek

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi olan Infinix Türkiye’de üretim yapmak için kolları sıvadı. 2013 yılında Hong Kong’da kurulan şirket Fransa ve Kore’deki geliştirme merkezleri ve Fransa tasarım ofisi ile 30’dan fazla ülkede satış ağı bulunan akıllı telefon markasıdır. Ülkemizde pek bilinmeyen Infinix 1998 itibari ile Baytell ile ortaklık anlaşması yapmış ve Türkiye pazarına giriş yapmıştı. Şimdi ise her iki firma bu ortaklığı daha ileri taşıyarak Mayıs 2021 itibari ile Türkiye’de yerli üretim yapmak için çalışmalara başlıyorlar.

Yeni bir Çin markası da Türkiye’de akıllı telefon üretecek

Türkiye ortağı Baytell yaptığı açıklama ile akıllı telefon üretiminin Mayıs 2021 sonu itibari ile Türkiye’de başlayacağını duyurdu. ''Muhteşem fiyat performans ile daha da fark yaratacağız. Yerli ve Milli'' sloganı ile yola çıkan firma Mayıs sonunda üretim tesisinin resmi açılışını yapacak ve üretime başlayacak. Firma 2018 yılından beri giriş ve orta seviye modelleri ile Türkiye’de ürünlerini telefon pazarına sunuyor. Infinix akıllı telefon üretimine İstanbul’da bulunan fabrikasında pilot üretim olarak başlayacak.

Infinix uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri ile dikkat çekeceğe benziyor. Şirketin S5, S5 Lite, HOT8, Note7 Lite modelleri ile giriş seviyesi segmentinde ürünleri mevcut. Bu modellerden hangilerinin üretileceği ile ilgili bir açıklama henüz yapılmadı.

Infinix ülkemizde yatırım yapan ilk üretici değil. Geçtiğimiz günlerde Çinli akıllı telefon üreticisi OPPO da Türkiye’de yatırım yapmış ve telefon üretmeye başlamıştı. Türkiye’de yatırım yapan ve üretime başlayan bir diğer firma ise Xiaomi. Ayrıca Samsung, Tecno ve benzeri birçok marka da Türkiye'de fabrika açacağını duyurdu ve bu konuda adımlar atmaya başladı. Görünen o ki akıllı telefon üreticileri, üretimi tek yerde tutmamak ve gümrük sorunları aşmak adına giriş ve orta segment telefonlarının üretim hattını başka ülkelere kaydırıyorlar. Ne dersiniz çok yakın zamanda akıllı telefon üretim üssü Türkiye olur mu?

Yorumlar
gvh
berç sıkıntın ne çi malı çöp derken xiaomi ne oppo ne poco ne peki bu 3 birleşse iphone ezer geçer samsungu ezer geçer xiaominin orta segmende telefonun 90hz 120 hz var niphone ini en yüksük modelinde yani iphone 12 pro maxda 60 jhız ypok batar ya çöp 12 mp kamera koyyo 16 bin 14 bine satıyor
Cevapla
Berç
Çin malı telefonçöplüğü olmasın
Cevapla
Ben Kimim Söyle
Kim alsın bu telefonları
Cevapla
LaQayıkçı dé la Fış Fış: Restabilisation
Haydi bakalım, darısı, hiçbir şekilde düşmemeye kendi kendine karar vermiş deyyüz Imevrikın Dalır ve her yeni günle beraber gıyabımızda yanlış alınan kararların da dolaylı-sız nedeniyle, varolanı da kapatıp kaçan ecnebi sermayenin başına inşallah. (Bu arada, sigorta şirketlerinin artık "mağdur" olmasından gönlü razı gelmeyen 291 49 sayın vekilim, hasbel kader aracı olan zengin? vatandaşa sağlam sancılı yeni düzenleme sundu. Sakın aracla kaza yapmayın, yine her şey çok değişmiş biz gece uyurkene)
Cevapla
Safiyeyle Fayık
Zekan iki tam kelimelik cumle kurabiliyo helal olsunda gardaş sen git elindeki telefonla kumda oyna belliki elindeki telefon bile fazla sana sen napacan 5 arabalik paraya bir araba filan al. Al ki senin gibileri yolmak lazim ama olan biz garibana oluyo senin gibi sigirlarin yaninda.
logaritmik öküz
hangi dil bu
d3m1r
çinliler saati bilmem kaç sente çalışmıyor muydu ? Durumumuz o kadar kötü mü
Cevapla
Polat
Sırf üretim üssü olmak için ülkeyi fakirleştirdiler Artık 1 çin yuanı 1.30 tl oldu
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.