Mobil

Yeni gelecek Windows Phone Tango'nun ismi değişti!

Windows Phone'nun merakla beklenen son güncelleştirmesi Tango'nun adı değişti!

Yeni gelecek Windows Phone Tango'nun ismi değişti!

Dünya'nın en çok kullanılan işletim sistemlerinin yaratıcısı Microsoft son yıllarda ilerlemeler kaydetmeye devam ediyor. Çağımızın en büyük şirketlerinden birisi olan Microsoft, 2012 ile birlikte yıllardır hayalini kurduğu, ulaştığı belki de ulaşacağı mobil işletim sistemleri sektöründe büyümeye devam ediyor.

1331860068_windows-phone-7-5-refresh-microsofts-official-name-for-tango-large.pngMicrosoft geçtiğimiz aylarda Nokia ile bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma ile birlikte Nokia yeni üreteceği telefonlarda Microsoft'un kendisine ait olan Windows Phone mobil işletim sistemlerini kullanacaktı. Microsoft, anlaşma yapıldığından beri mobil işletim sistemi departmanında çalışmalarını daha da genişletti. Genişleyen teknolojik ve dinamik yapısı ile kullanıcılara büyük bir hizmet sunmaya devam ediyor.

1331860136_ekran-alintisi.jpgBildiğimiz üzre Microsoft, mobil işletim sistemleri için yeni gelecek güncellemelerinin adlarını Tango ve Apollo olarak duyurmuş, resmi açıklama yapılmıştı. Ancak firmanın yaptığı son açıklamalara göre gelecek olan Windows Phone Tango'nun  adı değiştirildi. Nisan ayı itibariyle yerini alacak güncellemenin yeni adı ise Windows Phone 7.5 Refresh olarak açıklandı! Orta segmentteki telefonlar için gelecek Windows Phone Refresh için ayrıntıları geldikçe, aktaracağız. Windows Phone 7.5 Refresh olarak karşımıza çıkan bu güncellemeden sonra Windows Phone 8 Apollo'nun yılın 3. çeyreğine doğru çıkması bekleniyor. Microsoft aldığı bu isim değişikliği ile kullanıcıları şaşırttı diyebiliriz.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.