Mobil

Yeni iddialar iPhone 6C için 2016 ortasını işaret ediyor

Apple, 4 inçlik iPhone 6C çalışmalarını henüz rafa kaldırmış değil. Analistlerden gelen son bilgiler telefonun önümüzdeki yıl çıkış yapacağını gösteriyor.


Apple’ın 4 inçlik bir iPhone’dan vazgeçmediğini gösteren işaretler gelmeye devam ediyor. Apple’a en yakın analistlerden Ming-Chi Kuo geçtiğimiz günlerde 4 inçlik iPhone 6C’ye ilişkin önemli bilgiler aktardı. Popüler analiste göre iPhone 6C hala Apple’ın gündeminde ve 2016 yılında çıkış yapacak.

Benzer bir açıklama bu defa IHS analistlerinden Kevin Wang’dan geldi. Wang’a göre iPhone 6C gelecek yılın ortalarında çıkış yapacak. 4 inç ekrana sahip olacak iPhone 6C, Apple’ın bir sonraki telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’tan önce kullanıcıların beğenisine sunulacak.

1447748645_222.jpg

iPhone 6C'nin özellikleri neler olacak?

Kevin Wang, iPhone 6C’de yer alacak teknik özelliklere ilişkin açıklamalarda bulunmuyor, ancak bu noktada Ming-Chi Kuo’nun aktardığı önemli bilgileri hatırlayacak olursak; Kuo’ya göre  4 inç ekrana sahip iPhone 6C’da Apple A9 işlemcisi kullanılacak. iOS 9 işletim sistemiyle çalışacak telefon güçlü donanımı sayesinde sonraki birçok iOS sürümünü rahatlıkla çalıştırabilecek.

Kuo ayrıca iPhone 5C’nin aksine iPhone 6C’de metal kasanın kullanılacağı iddia ediyor. 4 inçlik iPhone 6C’nin 20-30 milyon arasında satacağı iddiası da Kuo’nun açıklamaları arasında yer aldı.

4 inçlik iPhone 6C hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.