Yeni iPad Mini sürpriz bir fiyat etiketiyle gelebilir

Merakla beklenilen iPad Mini diğer modellere kıyasla uygun fiyatla çıkabilir. İlgi çekici cihazın ekranını üretecek şirket ise sizi şaşırtabilir.

Yeni iPad Mini sürpriz bir fiyat etiketiyle gelebilir

Apple 20 Nisan tarihinde gerçekleştirdiği etkinlikte M1 çipli cihazlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Geçtiğimiz günlerde paylaştığı ikinci çeyrek finansal sonuçları ile Silicon işlemcisinin satış rakamlarına yansıttığını gösteren teknoloji devi tabletlerine özel ilgi gösteriyor. Yeni iPad Pro, gerçekleştirilen etkinlikte başrolü üstlenirken cihaza getirilen yenilikler tüketicilerin satın alma kararlarını etkilemişti.

M1 işlemcisi ile yenilenen ve mini LED teknolojisi ile piksel yönetimini farklı bir seviyeye çeken iPad Pro, tablet sınıfının en iyi örneklerinden biri olmaya devam ediyor. Ancak fiyat ve boyut konusundaki satın alım tercihleri aileye yeni bir üyenin daha eklenmesi için beklentileri arttırıyor. 20 Nisan'daki etkinlikte bazı kullanıcıların tanıtılması umuduyla beklediği iPad Mini, taşınabilir yapısı ve nispeten daha uygun fiyatıyla daha çok kullanıcının ilgisini çekebilirdi.

Yeni iPad Mini sürpriz bir fiyat etiketiyle gelebilir - Resim : 1

Paylaştığı sızıntı bilgi ve görsellerle sosyal medyanın gündemindeki isim Ming-Chi Kuo, yeni cihazlar ile ilgili bir paylaşımda bulundu .9to5Mac'e verilen paylaşımında iPad Mini'nin sinyallerini veren Kuo, Apple'ın ilk katlanabilir iPhone ekranını yapacak tedarikçinin iPad Mini'den yararlanabileceğini belirtti. 

iPad Mini ekranını Samsung üretebilir

Paylaşımda katlanabilir ekranı sağlayacak Samsung'un iPad Mini içinde Apple ile anlaştığı iddia edilirken, ilk katlanabilir iPhone'ların 2023 yılı itibariyle 15-20 milyon satış sayısına ulaşacağı belirtildi. Bu yılın ikinci yarısında görmeyi umduğumuz iPad Mini ile taşınabilirliği yüksek ve uygun fiyatıyla daha çok kullanıcının ilgilendiği bir cihazın geliştirileceği düşünülürken bazı donanımların bu modelde kısıtlanabileceği ifade ediliyor. Mini LED teknolojisinin entegre edilmeyeceği düşünülen iPad Mini'nin Pro'nun etiketi olan 799 dolardan hayli ucuz olması beklenmekte.