Mobil

Apple, MicroLED üzerinde çalışıyor!

Apple'ın yeni iPhone modellerinde kullanmak için MicroLED panel üzerinde çalıştığı iddia edildi. MicroLED paneller yeni iPhone'lara ne gibi avantaj sağlayacak?

Yeni iPhone MicroLED ekran ile gelebilir

Apple, OLED ekran ilk defa Apple Watch ile geçiş yapmış ve ilk defa iPhone X ile bir iPhone modelinde OLED panel kullanmıştı. OLED panelden başı ağrıyan Apple'ın şimdilerde gizli bir tesiste MicroLED panel üzerinde çalıştığı iddia edildi. Peki, MicroLED paneller ne gibi avantajlar sağlayacak?

MicroLED panel sayesinde yeni iPhone'lar hem daha uzun pil ömrü sunacak hem de daha parlak bir ekran deneyimi yaşatacak. Ayrıca MicroLED paneller sayesinde iPhone'un kalınlığında gözle görünür bir incelme yaşanacak.

Bloomberg'in raporuna göre; Apple, Kaliforniya'nın Santa Clara şehrinde MicroLED'in denemelerini yapıyor. Hatta konuyla ilgili kaynaklar Apple'ın testleri gerçekleştirdiği tesise büyük yatırım da yapacağını belirtiyor.

Apple, MicroLED üzerinde çalışıyor! - Resim : 1

MicroLED'in henüz test aşamasında olduğunu, OLED panele göre daha karmaşık bir yapıda olmasından dolayı 2019 veya 2020 yılında tanıtılacak iPhone modellerinde bu teknolojiye anca yer verilebileceğini belirtelim.

Yorumlar
Sss
Geleceğin en iyi ekran teknolojisi microLed..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.