Mobil

Yeni iPhone modellerinde daha büyük batarya olabilir!

Önümüzdeki yıl tanıtılacak iPhone modellerinde daha büyük mAh kapasitesine sahip bataryaların yer alacağı iddia ediliyor.

Yeni iPhone'larda daha büyük batarya olabilir!

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, uzun bir süredir, Apple'ın 2018 yılında üç farklı iPhone modeli duyuracağını dile getiriyordu. 6.5 inç ve 5.8 inç ekran boyutuna sahip iPhone'ların OLED, 6.1 inç ekran boyutuna sahip iPhone'un ise LCD ekran ile geleceğini söyleyen Ming-Chi Kuo, bugün bu iddialarına bir yenisini daha ekledi.

Bildiğiniz gibi iPhone X'un batarya tasarımında bir değişikliğe gidilmişti. Ebat büyüdüğü için bataryaya daha fazla alan açılması, Apple'ı L şeklinde batarya kullanmaya yönelmişti. Ming-Chi Kuo, bu L şeklindeki bataryanın önümüzdeki yıl seviye atlayacağını ve daha yüksek mAh kapasitesine sahip bataryaların iPhone modellerine eşlik edeceğini söylüyor.

Deneyimli analist, 5.8 inçlik iPhone'un 2.900 mAh ila 3.000 mAh arasında bir bataryaya sahip olabileceğinin altını çiziyor. Şu an iPhone X'un 2.716 mAh'lık bataryaya sahip olduğunu düşünürsek, önümüzdeki yıl batarya kapasitesinde +%10'luk bir artış olacak.

Ming-Chi Kuo son olarak, uygun fiyatlı ve LCD ekranlı 6.1 inç iPhone modelinde L şeklinde bataryaya sahip olmayacağını, maliyeti düşürmek için bu modelin standart dikdörtgen bir batarya ile geleceğinin altını çiziyor

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.