Mobil

Yeni iPhone modellerine özel güncelleme!

Instagram, iPhone Xs Max ve iPhone XR'ın ekran çözünürlüklerini desteklemesi amacıyla yeni bir güncelleme yayınladı.

Yeni iPhone modellerine özel güncelleme!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, iPhone Xs Max ve iPhone XR'ın ekran çözünürlüklerini desteklemesi amacıyla yeni bir güncelleme yayınladı.

Yayınlanan yeni versiyon, daha büyük ekranlı ve yeni çözünürlükler gerektiren modeller için optimize edilmiş durumda. Bu sayede büyük ekranda daha fazla içerik görüntülenebilir hale getirildi. Bir önceki sürümde Instagram, uygulamanın iPhone X versiyonunun ölçeklendirilmiş halini sunmaktaydı. Bu yüzden Xs Max tam olarak uygun bir pencere görünümü sağlayamıyordu kullanıcılara.

Bu durum iPhone X ile aynı 5.8 inçlik ekrana ve çözünürlüğe sahip olan iPhone Xs'i etkilemiyor ancak iPhone Xs Max'te ve XR'da sırasıyla 6.5 ve 6.1 inçlik daha yüksek çözünürlüklü ve daha büyük ekranlar mevcut. Güncelleme öncesi yaşanan ekran çözünürlüğü sıkıntısı da böylelikle kaldırılmış oldu.

Instagram'dan yeni iPhone modellerine özel güncelleme!

Eğer erişilebilirlik açısından sağladığı faydalar nedeniyle ölçeklenmiş versiyonu tercih edecek olursanız, iPhone Xs Max'te ve XR'da 'Görüntü Yakınlaştırma'yı aktif edebilirsiniz. Instagram'ın çözünürlük desteği sunan yeni versiyonu şu anda iPhone Xs Max ve iPhone XR için App Store'da indirmeye açılmış durumda.

Eğer telefonu yurtdışından temin ettiyseniz ve Instagram kullanırken rahatsız oluyorsanız, uygulamayı bir an önce güncellemelisiniz. Yeni iPhone modellerinin henüz ne zaman resmi olarak ülkemize geleceği ise belirsizliğini koruyor.

Yorumlar
Can
iPhone de artık ayrı güncelleme vermeye başladı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.