Yeni iPhone ve iOS 7 göründü!

Yeni iPhone modeli ve iOS 7 işletim sistemine ait ilk belirtiler uygulama kullanım kayıtlarında görünmeye başladı.

Yeni iPhone ve iOS 7 göründü!

Yaklaşık 2.5 ay önce Apple'ın iOS 6 işletim sistemi ve iPhone 5 akıllı telefon piyasaya sürüldü. Bu zaman içinde iPhone 5S olacağı söylenen bir sonraki model için söylentileri yayınlamıştık. Ancak, işletim sisteminin yeni sürümü ile ilgili herhangi haber gelmemişti.

Yeni gelen bilgilere göre, yeni iPhone modeli ve iOS 7 işletim sistemine ait ilk belirtiler uygulama kullanım kayıtlarında görünmeye başladı.

1357121709_appleios7.jpg

Geliştiricilerden sızdırılan bilgilere göre kayıtlarda iOS 7 işletim sistemi kullanan iPhone 6.1 adında bir tanımlama bilgisine rastlandı. Bu bilgilere bakıldığında yeni iPhone modeli ve iOS işletim sisteminin, mühendisler tarafından App Store üzerinde bulunan bazı popüler uygulamaları ile uyumluluk testine sokulduğu düşüncesini doğuruyor. Bunu düşünmeye iten sebep ise daha öncede iPhone 5 modelinin tanımlama bilgisi de iPhone 5,1 ve 5,2 şeklinde versiyona bağlı olarak görülmesiydi.

IP adresinin Apple'ın Cupertino'daki merkezini gösterdiği için bilgilerin gerçek olma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Diğer bazı kaynaklar da iOS 7 işletim sisteminin geliştirme çalışmalarına başlandığını düşünüyor. Bu nedenle sürümün daha erken tamamlanacağı ve yılsonuna kalmayacağı düşünülüyor.

Bu yıl piyasaya sürülecek olan yeni iPhone modelinin 128GB depolama seçeneği ve daha güçlü bir işlemcisi olacağı söyleniyor. Cihazın ve işletim sisteminin Haziran ayında tanıtılması bekleniyor.