Mobil

Yeni iPhone'a yeni home tuşu

Yeni iPhone'un Home tuşu sızdırıldı.


iPhone 5S tasarımı eski dış iPhone Home tuşuna benzeyen yeni bir Home tuşu içeriyor. Ancak iç kısmı biraz farklı bir görünüme sahip. Sızdırılan Apple Home düğmesi Apple'ın iPhone tasarımında değişikliğe gitti söylentilerinin bir kanıtı niteliğinde.

Çek Cumhuriyeti Apple bloğa sızan ve iPhone 5S Home tuşu olduğu iddia edilen görüntüde daha uzun ve daha ince iç konektörü bulunuyor. Apple iPhone 5S ile geleceği söylenen parmak izi sensörüne yer açmak için Home tuşunun tasarımını değişebilir.

1370671411_iphone-5s-redesign-900-75.jpg

iPhone 5 parmak izi sensörünün Home tuşuna doğrudan entegre olacağı söyleniyordu.  Bazı kesimler bu yönde düşünmüyordu ancak, iç bağlayıcının küçük olması Apple'ın Home düğmesi üzerine yapacağı sensör için yer yapıyor anlamına da gelebilir.

IPhone 5S, sözde daha ucuz bir model iPhone Mini ile birlikte bu ay üretime gidiyor, Apple'ın Eylül atında yeni iPhone'larını başlatması bekleniyor. Cihaz tanıtılana kadar sızıntılar devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.