Mobil

Yeni iPhone'larda MediaTek modem yer alabilir!

Apple, Qualcomm ile olan husumetinden dolayı, 2018'deki iPhone modellerinde MediaTek modeme yer verebilir.

2018'de tanıtılacak olan iPhone'lar hakkında yeni gelişme!

Apple ile Qualcomm arasındaki davalar, iki firmanın arasını oldukça açmış durumda. Cupertinolu teknoloji devi Apple'ın, Qualcomm ile olan davasından dolayı, 2018'de tanıtacağı iPhone modellerinde bu firmaya ait hiç bir donanım bileşenine yer vermeyeceği söylenmeye başlanmıştı.

Bugün ise DigiTimes'tan gelen bilgilere göre; Apple'ın 2018'de tanıtacağı iPhone modellerinde Qualcomm yerine tercihini MediaTek'ten yana kullanacağı ortaya çıktı. Yeni iPhone modellerinde Qualcomm'un modemi yerine MediaTek'in modemi kullanılabilir.

Sızan raporlarda; MediaTek'in, iPhone için modemler tedarik etme kapasitesi, teknolojisi ve fiyat avantajlarına sahip olduğu yer alıyor. 

Bazı endüstri gözlemcileri, MediaTek'in çeşitli ürün grupları için çip çözümleri sağlayıcılarını belirlemede Apple tarafından izlenen üç ilkeyi karşıladığını belirtti. Bu üç ike arasında; teknolojik rekabet, kapsamlı ürün planları ve güvenilir lojistik destek yer alıyor.

Ayrıca DigiTimes; MediaTek ve Apple arasındaki ortaklığın sadece modemlerden daha ileri düzeyde olabileceğini, MediaTek'in akıllı hoparlörler ve kablosuz şarj cihazları için de tedarik zinciri çözümlerinde lider olduğunu açıklıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.