Mobil

Yeni nesil iPad mini'de gecikme yaşanabilir

Üretim aşamasında yaşanan sorun sebebiyle tabletin tanıtımında gecikme yaşanması bekleniyor.

Yeni nesil iPad mini'de gecikme yaşanabilir

Bir süre önce iPhone 5S ve iPhone 5C tanıtımlarını gerçekleştiren Apple, tablet tarafında ise çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle Android tarafındaki 7-inç tabletlerin yoğun ilgi ile karşılanması, Appleın ciddi oranda pazar kaybetmesine sebep oldu. Apple, 7-inç Android tabletlere karşı bir hamle olan iPad mini ile önemli satışlar elde etse de, bu defa elde edilen gelirde düşüş yaşandı. Son yılda satılan iPad tabletlerin %50'sinden fazlasını iPad mini oluşturuyor.

1380733128_ipad-mini1.jpg

7.9-inç ekranı ile daha kolay taşınabilirlik sunan iPad mini kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı ve uzun bir süredir sızan bilgiler yeni nesil iPad mini'nin bu yıl içerisinde tanıtılacağını gösteriyor. Retina ekrana sahip olması beklenen tablet, söz konusu ekran paneli sebebiyle yeterli miktarda üretim hacmine ulaşmış değil. Bu gelişme de tabletin tanıtım tarihini daha da geciktiriyor. CNET'te yer alan habere göre iPad mini lansmanı yeni yılın ilk ayında gerçekleşecek ve tanıtımın gecikmesine sebep olarak da üretimin yeterli seviyede olmaması gösteriliyor.

iPad mini tasarımının sürdürüleceği yeni nesil tabletin teknik özellikleri ise hala gizemini koruyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.