Mobil

Yeni nesil iPhone'da parmak izi okuyucu ve NFC olabilir

Apple, parmak izi okuyucu ve NFC desteğiyle ilgili çalışmalar yapıyor.

Yeni nesil iPhone'da parmak izi okuyucu ve NFC olabilir

Samsung ve Apple akıllı telefon pazarında oldukça etkili bir rol oynuyorlar. Özellikle yenilikçi teknolojileri bu şirketlerde görmek mümkün olabiliyor. Büyük firmalar 2013 yılı yüksek özellikli akıllı telefonlarını tanıttı. Samsung ise birkaç güne kadar tanıtacak. Apple'ın yeni nesil iPhone'u için tarih belli değil ancak şirket boş durmuyor ve yeni teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Apple'ın üzerinde çalıştığı teknolojiye göre yeni nesil iPhone, parmak izi okuyucuya ve NFC desteğine sahip olacak.

Yeni yayınlanan haberlere göre Apple, bu teknolojilerin bileşenlerini sağlamak için Tayvan'lı yonga üreticisi Chipbond ile anlaşmış. Apple'ın geçtiğimiz yıl 356 milyon dolara satın aldığı AuthenTec firması ise iPhone 5S için parmak izi okuyucusunu üretecek.

1363114215_iphone-display-635.jpg

Söylenenlere göre parmak izi okuyucu iPhone'un 'Home' tuşu üzerine yerleştirilecek. Ayrıca bu parmak izi okuyucunun App Store'daki kimlik doğrulamalarında ve cihazdaki güvenlik sorgularında kullanılacağı söyleniyor.

Ayrıca yeni gelen haberlere göre Apple, iPhone 5S'in üretimine başlamış. Bakalım Apple, iPhone 5'te yaptığı hayal kırıklığını iPhone 5S'te düzeltebilecek mi?

Yorumlar
OSMAN
iPhone 5 :):):)
Cevapla
Gakko
İstediği özelliği koysun valla ben almam
Cevapla
emre Xperia
günaydın üsküdarda sabah oldu.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.