Mobil

Yeni nesil ZenWatch'ta SIM kart girişine yer verilecek

Asus'un ikinci nesil ZenWatch akıllı saati bir telefona bağlı kalmadan sesli aramalar gerçekleştirebilecek.

Yeni nesil ZenWatch'ta SIM kart girişine yer verilecek

Bu yıl IFA 2014’te anons ettiği ZenWatch akıllı saat ile giyilebilir teknoloji dünyasına ilk adımını atan Asus, ikinci nesil akıllı saat için ilk bilgileri resmi ağızdan açıkladı. Asus CEO'su Jerry Shen Tayvan’da düzenlenen bir etkinlikte ikinci nesil ZenWatch akıllı saat üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Jerry Shen, yeni nesil ZenWatch’ın ayrıca akıllı telefonlardan bağımsız olarak sesli arama özelliğine sahip olacağını açıkladı. Akıllı saat, Samsung Gear S’te olduğu gibi yerleşik SIM yuvası bulunduracak ve bu sayede mobil cihaza gereksinim duymadan sesli aramaları yönetebilecek.

İkinci nesil ZenWatch’ın tanıtım tarihi henüz açıklanmadı ancak gelen haberler 2015’in üçüncü çeyreğini işaret ediyor.

Asus, geçtiğimiz aylarda duyurduğu ZenWatch akıllı saati ülkesi Tayvan’da 188$ fiyatla satışa çıkardı. Şirket akıllı saati kısa süre içerisinde Amerika ve Japonya’da da kullanıcılarla buluşturacak. Asus CEO'su Shen ayrıca ZenWatch’ın Avrupa ve Çin pazarlarında da boy göstereceğini açıkladı. Ancak satış işlemi için net bir tarih verilmedi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.