Mobil

Yeni Nexus, fiyatı ve özellikleriyle alışveriş sitesinde listelendi

Telefonun fiyatı ve teknik özellikleri neler olacak?

Yeni Nexus, fiyatı ve özellikleriyle alışveriş sitesinde listelendi

Google’ın Nexus 6 için Motorola ile ortaklığa gideceği neredeyse kesinleşti. Telefon bir süredir Nexus X ismiyle kriter testlerinde görünürken, bu defa cihaza ait fiyat bilgisi ve teknik özellikler yayınlandı. Fransız perakendeci fnac.com tarafından listelenen Nexus X’in (Motorola XT1100) 32 ve 64GB sürümleri olacak. Nexus 5’te 8GB'lik sürüme son veren Google, görünüşe bakılırsa Nexus X’te de 16GB’lik bir sürüm çıkarmayacak. 

Nexus X’te 5.2-inç büyüklüğünde ekran yer alacak. Ekran çözünürlüğü henüz bilinmiyor. İşlemci tarafında ise dört çekirdekli Snapdragon 805’i göreceğiz. Nexus X resmiyet kazandığında Google’ın Android L olarak duyurduğu yeni Android sürümünün de resmi adı açıklanacak. Zira Nexus X’in Android 5.0 Lemon Meringue Pie sürümüyle çalıştığı görülüyor.

Nexus X listelenen fiyata göre 420 ve 450€’dan satışa sunulacak. Bu fiyatın Google Play’da daha aşağılarda olması muhtemel. Ancak bu fiyatlara rağmen Nexus X, diğer amiral gemisi modellerden %30-40 oranında daha ucuz.

Nexus X hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

1409138344_1.png1409138354_2.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.