Mobil

Yeni Samsung Galaxy Z serisi için sevindiren gelişme!

Mobil devinin yaklaşan Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modelleri için yeni bir gelişme ortaya çıktı. İşte detaylar.

Yeni Samsung Galaxy Z serisi için sevindiren gelişme!

Katlanabilir telefon dünyasının önde gelen serilerinden olan Samsung Galaxy Z, beşinci serisi ile yakında karşımıza çıkacak. Söz konusu seride Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modelleri yer alacak. İlki klasik katlanabilir telefon iken, ikincisi kapaklı katlanabilir model olacak.

Bu telefonların ne zaman tanıtılacağı da merak konusuydu. Tanınmış bir sızıntıcı tarafından ortaya atılan bilgiler de Galaxy Z 5 serisindeki modellerin ne zaman tanıtılacağını aydınlattı. Detaylara bakalım.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 beklenenden daha erken gelebilir

Ross Young'tan gelen son bilgilere göre Samsung, yılın ikinci yarısında daha fazla katlanabilir akıllı telefon satmayı hedefliyor. Endüstrideki tahminler de katlanabilir modellere olan talebin artacağını belirtti. Ayrıca markanın kâr açısından zayıfladığı da iddia edildi. 

Bu nedenle, Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modellerinin planlanandan daha erken tanıtılacağı belirtildi. Marka, söz konusu serisini World Expo 2023'te tanıtarak katlanabilir telefon pazarındaki dikkati üstüne çekebilir. 

Son bilgilere göre her iki akıllı telefon da Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti, AMOLED panel, yüksek yenileme hızı, yüksek RAM ve ROM gibi amiral gemisi özellikleri kapsayacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.