Mobil

Yenilenen Swiftey klavye, Google Play'de yayınlandı

Popüler klavye uygulaması beraberinde birçok yenilik getiriyor.


Google Play Store’daki en favori klavye olarak gösterilen Swiftkey’in 4.3 numaralı versiyonu bir süre önce beta aşaması APK dosyası şeklinde yayınlanmıştı. Kullanıcıların test etmesi için ücretsiz olarak yayınlanan popüler klavyede birçok radikal değişimin yer aldığını görülmüştü. Klavye uygulaması şimdi 4.81 dolar fiyatı ile Google Play Store'da listelendi.

Daha önce akıllı telefonlar ve tabletler için farklı iki uygulama kullanıma sunan klavye uygulaması, telefon-tablet optimizasyonunu şimdi bir arada sunuyor. Bu sayede hem tablet hem de telefon için uygulamaya artık ayrı ücretler ödenmeyecek.

1383804135_14.jpg

Klavye uygulaması ayrıca farklı kullanım arayüzleriyle kullanıcının karşısına çıkıyor. Bunlardan ilki Kompakt tasarım olacak. Bu mod telefonu tek elle kullananlar için tasarlanmış. Son dönemde phablet olarak isimlendirilen segmentte yer alan telefonların büyük bölümünde tek elle kullanım zaten mevcut. Burada klavyenin genişliği en aza indirilir ve tek elle kullanımın önü açılıyor.

Tam ekran modu ise iki elle yazma şeklinde tasarlanmış. Aslında bu modu normal klavye düzeni olarak da değerlendirebiliriz. Başparmak modu ise daha büyük ekranlı telefon ve tabletler için tasarlanmış. Daha hızlı ve rahat bir klavye kullanım deneyimi için klavye iki bölüme ayrılıyor. 

Alt bölümde yer alan videodan detaylara göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.