Yenilenmiş Galaxy Note 7 uçakta patladı!

Samsung'un başı Galaxy Note 7 yüzünden dertten kurtulmuyor. Şimdi de yenilenmiş güvenli olarak tabir edilen Galaxy Note 7 uçakta patladı!

Yenilenmiş Galaxy Note 7 uçakta patladı!

2016 yılına patlama olayları ile ismini yazdıran Samsung, geçtiğimiz hafta güvenli Galaxy Note 7 modellerinin dağıtımına başlamıştı. Patlama olaylarından sonra işi sıkı tutması beklenen Samsung, yine patlama olayı ile gündeme geldi. Güvenli yenilenmiş olan Galaxy Note 7, kötü giden şansın esiri oldu ve uçakta alev alarak patladı!

Yenilenmiş Note 7 de patladı!

Aktarılan bilgilere göre Brain Green ismindeki yolcu, uçağa binmeden önce Galaxy Note 7 modelinin yenilenmiş olduğunu belirterek uçağa giriş yaptı. Bildiğiniz gibi havayolları Galaxy Note 7 ile uçağa binmeyi yasaklamıştı. Kontrolden geçen Brain Green, uçağa bindikten kısa bir süre sonra cebinden dumanlar çıktığını fark ettiğini ve patlama sesi duyduğunu dile getirdi.

Brain Green, Galaxy Note 7'nin şarjı %80 civarı seviyesindeyken cebine koyduğunun altını çiziyor. Louisville-Baltimore seferi yapması beklenen uçak, bu olaydan sonra kalkışını gerçekleştirmedi ve sefer iptal edildi.

Brain Green, Galaxy Note 7'nin yenilenmiş sürüm olduğunu cihazın kutusunu gösterek de kanıtladığını belirtelim.

Samsung cephesinden henüz konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ancak yenilenen Galaxy Note 7'lerin yine patlaması markaya olan güveni yine zedeledi. Bakalım Samsung bu kötü şöhretini Galaxy S8 ile unutturabilecek mi?

1475737956_note-7.jpg