Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro özellikleri belli oldu

Oppo geçtiğimiz yıl Çin’de satışa sunduğu Reno3 Pro modelini yeniliyor. Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro çift ön kamera ile gelecek.

Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro özellikleri belli oldu

Ülkemizde de kurumsal faaliyetlerini sürdüren Oppo, geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Reno3 Pro modelini tanıtmıştı. Çin’e özel olarak tanıtılan model önümüzdeki ay Hindistan’da da raflardaki yerini almış olacak.

Oppo, orta segmentteki yeni modelini Hindistan’da satışa sunmadan önce bir takım güncellemelere gitti.

Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro özellikleri belli oldu

Ön taraftaki kamera sayısını ikiye çıkartan Oppo, bir ilke de imza attı. Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro, dünyanın ön tarafında 48MP’lik çift kamera bulunan ilk modeli.

Yenilenmiş Oppo Reno3 Pro özellikleri belli oldu - Resim : 1

Bu bağlamda yenilenmiş Reno3 Pro modelinin selfie tarafında zirveye oynamasını bekleyebiliriz.

Öte yandan telefonun teknik özelliklerinde ve arka kamera kurulumunda önemli bir yenilik bulunmuyor. En azından sızdırılan raporlar bu yönde.

Hatırlanacağı üzere Reno3 Pro gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 765G yonga setinden alıyordu. Sistemini 8GB RAM ile destekleyen model, 128GB’lık dahili depolama alanına sahipti.

1080 x 2400 piksel çözünürlüğünde 6.5 inçlik AMOLED ekranla gelen telefon 4025 mAh’lık ortalamanın üzerinde bir pilden besleniyordu.

30W VOOC Flash Charge 4.0 teknolojisini destekleyen telefon 20 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 50 oranında şarj olabiliyordu.

5G desteği de bulunan telefonun en büyük dezavantajı ise fiyatıydı. Oppo Reno3 Pro Çin’de yaklaşık olarak 700 dolarlık bir etikete sahipti. Yenilenmiş olan model için Oppo’nun nasıl bir fiyat belirleyeceği henüz kesinleşmiş değil.