Mobil

Yerli malını söyleyen uygulama: Desnet Barkod

Desnet, geliştirdiği akıllı telefon uygulaması ile tüketiciyi her an her yerde istediği ürünün menşeini, üretim yerini görebilme imkanı sundu.

Yerli malını söyleyen uygulama: Desnet Barkod

Bu uygulamayı hem iOS hem de Android kullanıcıları uygulama dükkanına girerek arama bölümüne “Desnet Barkod” yazarak indirebiliyor. Uygulama daha ilk günden en popüler 35 uygulama arasına girmeyi başardı.

Markete girdiğinizde akıllı telefonunuzdan Desnet Barkod’u açıyorsunuz. Rafta gördüğünüz ürünün barkodunu Desnet Barkod uygulaması açıkken kameranıza tuttuğunuzda uygulama o ürünün hangi ülkede üretildiğini gösteriyor. Ekranda o ülkenin bayrağı ve adı görülebiliyor. Ancak Türk malı bir ürün okutulduğunda ise Türk bayrağının yanı sıra bir de not göze çarpıyor:

Uygulama 24 saat gibi bir sürede hiçbir reklam ve tanıtım olmadan AppStore’da en popüler 30 uygulama arasına girmeyi başardı. İlk izlenimler ise çok iyi. Desnet Genel Müdürü Ömer Ekinci, programın sonraki fazda özellikle Avrupalı Türkler ve Müslümanlar için “Helal / Helal değil” bildirimi yapacağını, içinde zararlı bir madde kullanıldığında bunu tüketiciye göstereceğini ve bunun gibi farklı yenilikler için çalıştıklarını açıkladı. 

Uygulamanın iOS ve Android sürümünü ücretsiz olarak mobil cihazınıza yükleyip kullanabilirsiniz. 

Yorumlar
vatandaşlar..
andoid play.da böyle bir uygulama yokmuş..milleti aldatmayın günahtır.hesabını veremezsiniz YÜCE ALLAH,a. play, ı arayoruz böyle bir uygulama yok diyor.
Cevapla
Aykut
Aptamil bebek mamasına yerli diyor ama alman mali bildiğim kadarıyla
Cevapla
Can
Yenimi aklınıza geldi yerli mali kullanmak
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.