Boyut


Fiziksel olarak, bu yılki amiral gemileri, daha büyük boyutta ve Galaxy S8+, iPhone 8 Plus, Pixel 2 XL ve OnePlus 5T phablet boyutlarda geldi. Standart model olan iPhone 8, geniş bir kenar boşluğu ile en küçük boyutta ancak, en büyük boyutu 160 mm yüksekliğindeki Galaxy S8+ ile 78 mm genişliğindeki iPhone 8 Plus arasında paylaşıyor.

Ağırlık


200 g'ın üzerinde ağırlığa sahip iPhone 8 Plus, yılın en ağır telefonu oldu. Listede bulunan en hafif telefon ise 143 gram ağırlığındaki Google Pixel 2.

Renkler

Bu telefonların çoğu gümüş ve gri renk tonlarında geliyor. Daha fazla renk istiyorsanız, bazı üreticiler altın, mavi ve kırmızı seçenekleri de sunuyor.

Yapı kalitesi


Apple, LG ve HTC, alüminyum malzemeyi terk ederek, son zamanların modası cam tasarıma geçti. iPhone'lar ve V30, kablosuz şarj özelliğini ekleyebilmek için cam tasarıma geçti. HTC ise temelde U11'i daha güzel göstermek istediğini belirtti. Google'ın ve OnePlus'ın telefonları daha sağlam bir alüminyum malzemeye sahip olmasına rağmen, Samsung'un telefonları yıllardır cam ön ve arka tasarım ile geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.