Mobil

Yılın ilk çeyreğinde kaç tablet satışı gerçekleştirdi?

Tayvanlı üretici son dönemde tablet platformuna daha fazla ağırlık verirken, elde edilen satışlar sürecin devam edeceğini gösteriyor.

Yılın ilk çeyreğinde kaç tablet satışı gerçekleştirdi?

Asus, 2013 yılı birinci çeyreğine ait mali tablosunu kamuoyuna sunarken, ilk 3 aylık süreçte tablet satışlarına da değindi. PC dünyasının önde gelen üreticileri arasında gösterilen Asus, son dönemde birçok üreticinin yöneldiği Android tablet platformuna yönelmiş ve ciddi oranda satış gerçekleştirmeyi başardı. Şirket yılın ilk 3 aylık döneminde satılan tablet sayısının dizüstü bilgisayarları geride bıraktığını belirtirken, elde edilen gelirin büyük bölümünü de yine tabletler oluşturuyor.
1367902382_eeepadtf3002white017.jpg

Nexus 7’nin de üretici olan Asus yılın ilk çeyreğinde 3 milyon tablet satmayı başardı. Taransformer serisi ile hem üst sınıf hem de orta sınıf için ideal modeller oluşturan Tayvanlı üretici yılın ikinci yarısında da iddialı çözümlerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Tablet satışlarında yaşanan artışa bağlı olarak şirket, 3 aylık sürede 3.5 milyar dolar gelir elde etti. Elde edilen gelirin %5.4’lük kısmı ise net kâr olarak açıklandı.

Önümüzdeki hafta düzenlenecek Google I/O etkinliğinde yeni nesil Nexus 7’nin Android 4.3 ile duyurulacağını tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.