Mobil

Yılın son çeyreğinde en çok tableti kim sattı?

52 milyondan fazla tabletin satıldığı son çeyrekte liderlik yine el değiştirmedi.

Yılın son çeyreğinde en çok tableti kim sattı?

IDC, mobil telefonlara ait verileri açıkladıktan sonra yılın son çeyreğinde tabletlere ait verilere de açıklık getirdi. Tablet satışları %75 oranında büyüme kaydederken; listenin zirvesinde Apple yer aldı. 2. sırada Samsung yer alırken, 3. sırada ise Amazon yer aldı.

Çeyrek sonunda 52.5 milyon tablet satışı kaydedildi. Bu rakamın 22.9 milyonu Apple cephesinde, 7.9 milyonu Samsung ve 6 milyon ise Amazon cephesinde geldi.

Apple, son çeyrek rakamlarına göre pazarın %43.6’sına sahipken, geçen yıl aynı çeyrek sonuçlarına göre %48.1’lik bir büyüme söz konusu. Samsung ise geçen yıla oranla %263’lük bir büyüme sağladı. En yüksek büyüme ise Asus cephesinde yaşandı. Şirket 2011 yılı son çeyrek verileri ile karşılaştırıldığında, 2012’de %402.5’lik büyüme kaydetti.

1359644086_idctablet0.png
Yorumlar
Ananuym
Bence bütün markalar apple li kopyaliorlar
Cevapla
misafir
belki tel de en iyisi degil ama tablette apple bir numara bence
Cevapla
Misafir
Android cephesi gümbür gümbür geliyor. Apple oranı 2011'e göre 2012'de %9 geriledi. Bu düşüş Apple için bu sene dahada fazla olacak. zaten telefonlarda yaşadığı hayal kırıklığını tabletlerde de yaşayacağı kesin. Apple artık öldü diyebiliriz.
Cevapla
ugur
samsung daha çok büyüme elde edecek son çıkardığı tabletlerle
Cevapla
oguzhan
Tablette samsung guzel ve cekici bir tasarimla cikarsa apple birebilir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.