Mobil

Yine en çok tercih edilen o oldu!

İnternet Explorer diğer tarayıcıları geçerek yine birinci oldu.


İnternet kullanırken en çok dikkat edilen şey tarayıcıdır. Net Applications şirketine ait olan pazar araştırmaları ve internet teknolojileri hizmetleri sunan NetMarketShare sitesi tarafından gerçekleştirilen Ocak 2013 analiz sonuçlarına göre en çok kullanılan tarayıcı belirlendi.

Yeni yayınlanan verilere göre masaüstü bilgisayarlarda kullanılan tarayıcılar sıralamasında yer alan ilk üç isime eminiz ki sizi şaşırtmayacaktır. Araştırmaya göre liderlikte %55.14 ile Microsoft Internet Explorer onun arkasında % 19.94 ile Mozilla Firefox ve üçüncü sırada %17.48 ile Google Chrome yer alıyor.

1361118782_market.jpg

Internet Explorer'ın en çok kullanılan sürümü ise %23.54 ile 8.0 versiyonu onun arkasından da 9.0 versiyonu bulunmakta. Safari ise %61.02 kullanım ile mobil ve tablet piyasasının lideri oldu. Android'in varsayılan tarayıcısı ise %21.46 ile ikinci sırada yer aldı.

Yorumlar
Palavra diyen kendini kaybetmişler var :) yahu gayet normal bir sonuç, kim birinci çıksın soyle onu birinci yapalım hadi Allah aşkına :):):):)
Cevapla
ethem
bunuda rekabet haline getirmeyin kim ne isterse onu kullanacak. mozilla kullanan demesin vay efendim niye o birinci gelmedi diye. ben beklerim burasi TÜRKiYE :) şahsen 3 ü de var bilgisayarimda :)
Cevapla
yuri
ahaha chrome u indirmek için kullanıyoruz tabi onu saymışlar galiba xd
Cevapla
fatih ak
la babam almia laptop aksamdan aksam okey takiliyor ne anlar ie den chrome dan mozilladan sonrada pazar payi arastirdik baska ?
Cevapla
haydar
microsoft yanli firmalarin arastirmasindan ne cikacak. tarafsiz sirket sonuclarina bakin orada gercekleri goreceksiniz. zaten microsoft ne zaman bi urun cikarsa arkasindan bi suru firma boyle tek yonlu arastirma sunuyor. palavradan baska bi sey degil.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.