Mobil

Yine gecikecek!

Hakkında birçok detay ortaya çıkan telefon, işletim sisteminde yaşanan bazı sorunlar sebebiyle iki ay kadar gecikecek.


Bada işletim sistemini emekliye ayırdıktan sonra Intel ile Tizen işletim sistemini geliştirme sürecini başlatan Samsung, uzun bir süredir Tizen ile çalışan ilk telefon tecrübesini erteliyor. Son olarak resmi bir açıklama yapılmış ve telefonun üçüncü çeyrekte resmiyet kazanacağı bildirilmişti. Süreç içerisinde telefonun Redwood kod adına sahip olduğu ve model numarasının da GT-I8800 olduğu anlaşılmıştı. LTE versiyonu ise GT-8805 olarak adlandırıldı. Hatta telefonda dört çekirdekli Exynos 4412 (Galaxy S3’te yer alan işlemci) işlemcisinin kullanılacağı da belirtildi.

Güney Kore medyasında yer alan rapora göre Samsung’un Tizen işletim sistemli ilk telefonundan yine gecikme yaşanacak. Gecikmeye sebep olarak ise Tizen uygulama mağazasında yaşanan bazı sorunlar gösteriliyor. Samsung, ortaya çıkan sorunları kısa sürede halledebilirse telefonun bir ihtimal IFA Berlin etkinliğine yetişeceği iddia ediliyor.

1372773850_imagethumb500.png

Yorumlar
Misafir
Umarım hiç gelmez.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.