Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Güncelleme konusunda sicili bozuk olan Xiaomi bir kez daha sorunlar ile gündeme geldi. Bu seferki konu ise Android 12.

Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Bildiğiniz gibi Xiaomi, amiral gemi modelleri için Android 12 işletim sistemini beta olarak dağıtmaya başladı. Ancak şirketin hızlı olmak ile aceleci olmak arasındaki ince çizgiyi çoğu zaman karıştırdığını söyleyebiliriz. Zira daha önce de güncellemeler hızlı bir şekilde servis edilmek istenmiş ancak kullanıcılar bu durumdan dolayı mağdur olmuştu. Şimdi ise başka bir problem daha ortaya çıkmış durumda. İşte detaylar!

Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Benzer bir durumun Android 12 güncellemesinde yaşandığını da söyleyebiliriz. Gelen haberlere göre Xiaomi, bahsi geçen güncellemeyi amiral gemi modellerine beta olarak dağıtmaya başladı. Ancak kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimler, güncelleme sonrasında telefonlarda çeşitli sorunların ortaya çıktığını ortaya çıkardı. İlerleyen zamanlarda kararlı sürümün servis edilmesi sonrasında da bu tarz sorunlar yaşanır mı bilinmez ancak Xiaomi kullanıcılarının daime tedbirli davranması gerek.

Bu arada Çin menşeli şirketin Android 12 Beta testlerini genişlettiğini de duyurmadan geçmeyelim. Buna göre orta sınıfa hitap eden Mi 11 Lite, Mi 10S ve Redmi K40 gibi modeller için de harekete geçildi. İlerleyen zamanlarda bu listenin genişleyeceğini de ifade etmiş olalım. Bakalım Xiaomi kararlı sürümü kullanıcılarına sorunsuz iletebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.