Mobil

Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Güncelleme konusunda sicili bozuk olan Xiaomi bir kez daha sorunlar ile gündeme geldi. Bu seferki konu ise Android 12.

Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Bildiğiniz gibi Xiaomi, amiral gemi modelleri için Android 12 işletim sistemini beta olarak dağıtmaya başladı. Ancak şirketin hızlı olmak ile aceleci olmak arasındaki ince çizgiyi çoğu zaman karıştırdığını söyleyebiliriz. Zira daha önce de güncellemeler hızlı bir şekilde servis edilmek istenmiş ancak kullanıcılar bu durumdan dolayı mağdur olmuştu. Şimdi ise başka bir problem daha ortaya çıkmış durumda. İşte detaylar!

Yine Xiaomi yine güncelleme yine sorun!

Benzer bir durumun Android 12 güncellemesinde yaşandığını da söyleyebiliriz. Gelen haberlere göre Xiaomi, bahsi geçen güncellemeyi amiral gemi modellerine beta olarak dağıtmaya başladı. Ancak kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimler, güncelleme sonrasında telefonlarda çeşitli sorunların ortaya çıktığını ortaya çıkardı. İlerleyen zamanlarda kararlı sürümün servis edilmesi sonrasında da bu tarz sorunlar yaşanır mı bilinmez ancak Xiaomi kullanıcılarının daime tedbirli davranması gerek.

Bu arada Çin menşeli şirketin Android 12 Beta testlerini genişlettiğini de duyurmadan geçmeyelim. Buna göre orta sınıfa hitap eden Mi 11 Lite, Mi 10S ve Redmi K40 gibi modeller için de harekete geçildi. İlerleyen zamanlarda bu listenin genişleyeceğini de ifade etmiş olalım. Bakalım Xiaomi kararlı sürümü kullanıcılarına sorunsuz iletebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
İlhan
Not 8 pro kullanıyorum güncelleme den sonra pil ömrü 47 saat ten 23 saate indi sinir bozucu
Cevapla
Burak
Bende de Redmi 8 A var düşüne düşüne güncellimmi dedim daha android 10u güncelledim lanet olsun modem dosyası silindi telefonun guncellemede yazıyorum geri bildirime takmiyorlar Xiaomi Yazılım konusunda ne derseniz deyin ÇÖPP
Cevapla
Musa
Bunu ciddi ciddi haber yapıyorsunuz beta sürümü zaten test sürümüdür kullanıp Forum a yazacaksınız eksikliği ve hataları . Birşeyi yapan bilemez eksiğini kullanan bilir o yüzden sadece gelen yoğun şikayetleri sıralayıp baktığında nelerin düzeltilmesi gerekiyorsa oralar düzeltilir bu kadar abartmak biraz saçma değilmi bizim iPhone lar güncelleme alınca pil delinmişcesine şarj tüketiyor kasıyor ekran işlevselliği ni kaybediyor
Cevapla
Enes
Beta güncellemeler böyledir zaten, hangi markaya ne tür sisteme bakarsanız bakın. Ama bu Xiaomi'nin güncelleme konusunda iyi olmadığı gerçeğini değiştirmez. Telefonum Redmi Note 9 Pro ve kararlı MIUI 12 güncellemesini ilk aldığımda gerçekten sorunluydu. Bir iki güncelleme ile düzeldi ama sonra Android 11 geldi telefon performans sorunlarını yeniden yaşamaya başladı. Ardından MIUI 12,5 güncellemesi geldi ve nihayet telefon sorunsuz hâle geldi. Her büyük güncellemeden sonra 6 ay bekleyip performansı iyileştirecek yeni bir güncelleme beklemek zorunda değiliz. Gerekirse 3 ay daha geciktirin güncellemeleri ama adam akıllı bir şey gelsin.
Cevapla
Denis
Betanın amacı o zaten sorunları görmek. İsteyen testler oluyor onlara gönderiyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.