Mobil

Yoğun ilgi gören beyaz Nexus 4 yine Play Store'da

Sahip olduğu donanımla hala dönemin güçlü telefonlarından biri olan Nexus 4'ün beyaz renk seçeneği büyük ilgi görüyor.

Yoğun ilgi gören beyaz Nexus 4 yine Play Store'da

Google-LG ortaklığı neticesinde oluşturulan Nexus 4’ün dünya genelinde 3 milyondan fazla satış gerçekleştirdiği geçtiğimiz mayıs ayında belirtilmişti. Nexus 5 çıkana kadar satışların 5 milyona ulaşması bekleniyor. İlk olarak siyah renk seçeneği kullanıcıların beğenisine sunulan Nexus 4 için geçtiğimiz günlerde beyaz renk seçeneği de Play Store’daki yeni almıştı. Sunduğu bütçe dostu fiyat sebebiyle Play Store’da stokları hemen tüketen telefonun 8 ve 16GB’lık versiyonları tekrar resmi uygulama mağazasında satışa sunuldu.

8GB’lık beyaz Nexus 4 geçtiğimiz günlerde Hong Kong, Asya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’da kimi ülkelerde satışa sunulurken, telefon gördüğü yoğun ilgi karşısında stokları hemen tüketti. Google’dan yapılan açıklamaya göre telefonun 8 ve 16GB’lık versiyonları tekrar satışa sunuldu. Satış şu an için sadece Amerika’da yapılmaktadır. 8GB’lık versiyon 299 dolar (585 lira), 16GB’lık versiyon ise 349 dolardan (680 liradan) satışa sunuluyor. Telefonun ülkemizdeki fiyatı ise 1.200 lira seviyesinde. Ülkemize giriş fiyatının ise 1.400 lira olduğunu hatırlatalım. Google ve Türkiye arasında vergi noktasında anlaşma sağlanamadığı gerekçesiyle satın alım işlemleri ülkemizde yapılamıyor.

 1372996283_lgnexus4white.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.