Mobil

Yurt dışından telefon getirene güncelleme yok

Samsung'un bu kararı çok kişiyi üzecek!

Yurt dışından telefon getirene güncelleme yok

Bildiğiniz gibi akıllı telefonların vergiyle beraber birçok ülkeye göre daha pahalı olması, insanların yurt dışından bu cihazları almasına yada getirtmesine neden oluyor. Ayrıca yurtdışından gelen cihazlar daha erken güncelleme alıyorlar. Özellikle Samsung cihazları yurtdışından en çok getirilen cihazlar olarak görülüyor. Ancak bu durum cihazların satış sayısında biraz karmaşaya neden oluyor.

Samsung'a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, şirket resmi dağıtım yaptığı ülkelerdeki kesin satış rakamlarını öğrenebilmek için bazı yöntemleri uygulamaya hazırlanıyor.

1359964238_1348821416samsung-jelly-bean-update.jpg

Cihaz güncellemesi konusunda yeni bir servisi deneyen Samsung, bu servis sayesinde ülke dışından satın alınmış cihazlara güncelleme verilmesini engelleyecek. Bu uygulama ile cihazdaki ayarlar kısmında verilen güncelleme uyarısı kaldırılacak ve daha sonrada IMEI takibi yapılacak. Bu şekilde hem kablosuz hem de KIES üzerinden güncellemenin önüne geçilmiş olacak. Böylelikle yurt dışından gelen cihazlar daha önce güncellenemeyecek.

Şirket bu şekilde her ülkede güncellemeyi kontrol altında tutmuş olacak ve daha hızlı verilmesini sağlayacak. Hem böylelikle her ülkede yapılan kesin satış rakamı da belli olmuş olacak.


Yorumlar
sony experia z
her seyin bir cozumu olur :))
Cevapla
Misafir
Sadece daha önce güncellenemeyecek diyor başlığın aksine, yani yaşadığın ülkenin güncellemesiyle birlikte yapacaksın.. Başlıkla içerik çelişkili. Ayrıca diğer güncelleme yolları mevcut.
Cevapla
mehmet
samsung burda baya bı kayıp yaşar şimdiden gecmis olsun yaşasın sony :-)
Cevapla
murat
samsung bunu yaptigi an iphone a gecerim NET.
Cevapla
qwerer
samsung yapmaz isine gelmez cunku yurt disindan gelen baska hangi cihazi sorunsuz kullaniliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.