Zeytin Dalı Harekatı mobil oyun oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı bir grup öğrenci tarafından mobil oyun haline getirildi.

Zeytin Dalı Harekatı mobil oyun oldu

Necmettin Erbakan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde okuyan Ahmet Küçük ve Zekeriya Akgül isimli iki öğrenci, Zeytin Dalı Harekatı'nın Afrin SİHA isimli mobil oyununu yaptı.

Gerçek harita üzerinden oynanan oyun, Bülbül, Şeran, Mabatlı, Cinderes ve Afrin merkez olmak üzere 5 bölümden oluşuyor. Oyunda silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile Afrin'deki köylerin teröristlere karşı Mehmetçik tarafından korunması, terör örgütü PYD/PKK'ya ait hedeflerin ve konvoyların vurulması gibi görevler yerine getiriliyor.

Zeytin Dalı Harekatı mobil oyun oldu - Resim : 1

Arayüzlerinde Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterinin de vurulması gibi TSK'nın SİHA ile imha ettiği hedeflerden gerçek görüntülerin olduğu oyun, tüm bölümlerin başarıyla tamamlanmasıyla Mehmetçik'in Afrin'de bayrak diktiği gerçek görüntülerle sona eriyor.

Hem iOS hem Android işletim sistemli mobil cihazlarda ücretsiz olarak oynanan oyuna önümüzdeki günlerde Münbiç haritalarının da ekleneceği açıklandı.

Oyunun Android sürümünü Google Play Store üzerinden, iOS sürümünü ise iTunes yardımı ile ücretsiz olarak indirip siz de oynayabilirsiniz.