Mobil

ZTE Avrupa’da zirveye bir adım daha yaklaştı

Üst düzey bileşenlere ve uygun fiyatlara sahip akıllı telefon modelleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam eden ZTE, Avrupa’ya en çok ürün sevkiyatı yapan akıllı telefon üreticileri sıralamasında 5.liğe yükseldi.


Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ZTE, Avrupa pazarındaki yükselişini sürdürüyor. Couterpoint Technology Market Research tarafından yapılan araştırma sonucunda ZTE, Avrupa’ya en çok akıllı telefon sevkiyatı yapan üreticiler sıralamasında beşinciliğe yükseldi. 2016’nın Ocak ayı ile Mart ayı arasında yapılan sevkiyatların değerlendirildiği araştırmada ZTE’nin pazar payının yükselmeye devam ettiği vurgulandı.

"Çok sayıda akıllı telefon üreticisinin popülerlik kazanmaya çalıştığı Avrupa’da göstermekte olduğumuz başarı bizi heyecanlandırıyor." diyen ZTE EMEA, APAC ve ZTE Mobile Devices CEO’su Jacky Zhang "Yüksek kaliteli, üst düzey akıllı telefonları uygun fiyat etiketleriyle piyasaya sürdükçe, kullanıcıların cihazlarımıza daha kolay ulaşmalarını sağlıyoruz. Kullanıcılarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyoruz. Eminiz ki yakın dönemde Avrupa’da daha üst sıralarda yer alacağız." şeklinde konuştu.

AXON ve Blade Serileri Avrupa’da Beğeni Kazandı

Avrupa pazarı gibi oturmuş ve zorlu bir pazarda marka imajını geliştiren ZTE, piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı üst ve orta seviye modellerle dikkat çekiyor. Avrupa genelinde AXON ve Blade serileri üzerine odaklanan ZTE, yakın zaman önce Çin’de duyurulan AXON 7 modelini Avrupa’da da piyasaya sürecek. 2015 yılının sonuna gelindiğinde tüm dünyada 50’den fazla ülkede 30 milyon adetten fazla satılan Blade modellerinin önemli bir kısmı da Almanya, Fransa, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde satıldı.

İnsanların yüksek performanslı ve güvenilir cihazlara olan talebinin arttığının bilincinde olan ZTE, bu alanda detaylı çalışmalarına devam ediyor. Avrupalı kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik araştırmalar yapan ZTE bölgede kalıcı bir marka imajı yaratıyor. Avrupa çapında girişilen iş birlikleri de kullanıcıların ZTE markalı cihazlara erişimini kolaylaştırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.