Mobil

ZTE, iPhone 5 ve Galaxy S III ile rekabeti hedefliyor

Çinli üreticinin yeni yıl hedefleri oldukça büyük.

ZTE, iPhone 5 ve Galaxy S III ile rekabeti hedefliyor

Birkaç gün önce iddialı telefonlarını görücüye çıkaran ZTE’nin mobil dünyasında hedefleri oldukça büyük. Yeni ürünlerden Grand S’te 1.5GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro işlemci, 2GB RAM, Adreno 320 GPU, 5-inç boyutundan Full HD ekran ve 13mp çözünürlüklü kamera ile dikkat çekiyor.

ZTE cephesinde dikkat çeken bir telefon ise Nubia Z5 oldu. Telefon Grand S ile neredeyse aynı teknik detaylara sahipken 6.9mm kalınlığındaki şık tasarımın yanında gelişmiş kamera detaylarına sahip.
1356904529_zte-grand-s-640x470.jpg

Wall Street Journal’a konuşan ZTE Başkan Yardımcısı He Shiyou, şirketin yeni yıl hedeflerini de ortaya koydu. Amerika’da pazar payı %4 seviyelerinde olan şirket son çeyrekte 7.5 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş ve yeni yılda öncelikli hedef 3. sıraya yerleşmek. Apple ve Samsung’un sıyrılıp ayrıldığı rekabette diğer üreticiler arasında daha çok üçüncülük rekabeti yaşanıyor.

Şirket ilk olarak bu sırayı ele geçirip rakiplerine biraz daha yaklaşmak istiyor. Ülkesi Çin’de oldukça popüler olan şirketin asıl hedefi ise Samsung ve Apple. Peki, ZTE bunu başaracak güçte mi? Grand S ve Nubia Z5 sundukları teknik detayların yanında şık tasarımları ile göz dolduruyor. Uygun fiyatlandırma stratejisi ve global pazarda tedarik sıkıntısı yaşanmaması durumunda rekabetin ilk aşaması gerçekleşebilir.

Yorumlar
veysi
türkiye gelmediğine bu haneleri vermesen daha iyi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.