ZTE kameradan yoksun bir akıllı telefon hazırlıyor

Kamerası olmayan bir telefon kullanıcıların ilgisini ne kadar çeker? ZTE'nin yeni telefonunda ilginç bir şekilde ön ve arka kamera yer almayacak.

ZTE kameradan yoksun bir akıllı telefon hazırlıyor

Akıllı telefon dünyasında üreticiler yeni cihazlarını kamera, ekran, işlemci, parmak izi sensörü, tasarım tarafında ileri bir noktaya götürerek rekabeti daha agresif bir hale getirdi. Özellikle kamera tarafındaki gelişmeler dikkatten kaçmazken, bugün birçok üretici akıllı telefon satın alırken “Telefonun iyi bir kameraya sahip olması gerektiği” kriterini ilk sıralara koyuyor. Arka kameranın yanı sıra selfie çılgınlığı sayesinde telefonların ön kameraları da önemli oranda geliştirildi.

Arka kamarası olmayan bir telefon satın alır mısınız?

Böyle bir senaryoda kameradan yoksun bir telefonu hayal etmek gerçekten zor ancak ZTE’nin Çin’de onaylanan  “ZTE S3003” isimli akıllı telefonu sızan görüntülere ön ve arka kameradan yoksun olacak. Mobil dünyasında büyük bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen ZTE’nin kamerasız telefonu S3003'ün kullanıcılardan ne derece ilgi göreceği şimdinden merak konusu.

1442815637_camera-less-zte-s3003-is-certified-in-china-by-tenaa.jpg

4G desteğine sahip olan telefonda 5 inç büyüklüğünde 720p çözünürlüklü ekran yer alıyor. 1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli bir işlemciden güç alacak ZTE S3003’te 1GB RAM ve 8GB artırılabilir dahili depolama kullanılıyor. Kasası 7.4mm kalınlığında ve 117 gram ağırlığında olan telefonun altın renk seçeneği bulunuyor.

ZTE S3003 sahip olduğu tasarım ve teknik özellikler itibariyle ideal bir giriş seviyesi telefon, ancak ZTE S3003'ün kamerasız olması kullanıcıları telefondan uzak tutacaktır. 

1442815749_camera-less-zte-s3003-is-certified-in-china-by-tenaa.jpg