ZTE yeni bir iPhone 14 Pro benzeri modelini tanıttı

Çinli teknoloji şirketi ZTE, yeni bir bütçe dostu akıllı telefon modelini tanıttı. Yeni modelin en ilgi çekici yanı ise iPhone 14 Pro’ya olan benzerliği.

ZTE yeni bir iPhone 14 Pro benzeri modelini tanıttı

ZTE, bu hafta Meksika'da iPhone 14 Pro modellerine benzer bir tasarıma sahip Axon 50 Lite'ı tanıttı. Bugün ise Çin'de ZTE Changxing 50 adında bütçe dostu bir telefonunu tanıttı. Bu model, büyük bir LCD ekran ve Unisoc yonga setine sahip olacak şekilde 899 yuan (yaklaşık 120 dolar) fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

ZTE Changxing 50'nin arkasında dairesel bir kamera modülü bulunuyor. Cihazın ekranında damla şeklinde bir çentik tasarımı bulunmaktadır. Telefon, 6.52 inç büyüklüğünde ve 1600x720 çözünürlüğünde bir LCD ekrana sahip. Aynı zamanda 180Hz dokunma örnekleme hızına ve 90Hz yenileme hızına destek veriyor. Ek olarak anti-mavi ışık göz koruma modu gibi özellikleri de barındırıyor.

ZTE yeni bir iPhone 14 Pro benzeri modelini tanıttı

Changxing 50'in içerisinde 6nm EUV işlem teknolojisiyle üretilmiş bir 5G yonga seti bulunuyor. Bu yonga seti, 2.2GHz maksimum frekansa sahip 8 çekirdekli bir CPU mimarisine sahip. NPU hesaplama gücü 3.2TOPS olarak belirtiliyor. Bu özelliklere bakıldığında, yonga setinin Unisoc T760 5G olabileceği tahmin ediliyor.

Cihazda, 5MP ön kamera ve 13MP tek arka kamera bulunmaktadır. Dahili 4000mAh batarya kapasitesiyle geliyor ve 5W şarjı destekliyor. 3.5mm kulaklık girişi bulunan telefon, kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak MyOS 13 sürümüyle çalışıyor.

ZTE Changxing 50 şu anda şirketin resmi web sitesinde gri ve mavi renk seçenekleriyle listeleniyor. Tek bir konfigürasyon seçeneği var, bu da 4GB RAM ve 128GB depolama alanı. Şimdilik sadece Çin'de satışa sunulmuş durumda. Ancak yakın zamanda global pazara da sunulabilir.