ZTE’nin yeni oyun tableti özellikleriyle herkesi heyecanlandırdı

Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri haline gelen Nubia, yeni oyun tabletiyle sektördeki hakimiyetini arttırmak istiyor.

ZTE’nin yeni oyun tableti özellikleriyle herkesi heyecanlandırdı

ZTE'nin oyun markası Nubia, oyun severleri heyecanlandıracak bir duyuru yaptı. Şirket, piyasaya ilk oyun tabletiyle beraber iki güçlü oyun telefonunun çıkışını duyurdu. Oyun telefonları üretmeyi durduran diğer şirketlerin aksine Nubia, mobil oyun severlere yönelik yeni ürünlerle ilerliyor.

Bu yeni oyun tableti, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle güçlendirilmiştir. Cihazın en dikkat çekici özelliklerinden biri, 12.1 inç boyutundaki IPS LCD ekranıdır. 1600 x 2500 piksel çözünürlüğe ve 144Hz yenileme hızına sahip olan bu ekran, oyunculara görsel açıdan etkileyici bir deneyim sunar. Cihaz, 240Hz dokunma örnekleme hızıyla hassas ve duyarlı dokunma kontrollerini mümkün kılar. Tabletin parlaklık seviyesi, RedMagic 8S Pro akıllı telefonun 1300 nit'lik parlaklığından biraz daha düşük olmasına rağmen, canlı ve detaylı görseller için yeterli bir performans sunmaktadır.

ZTE’nin yeni oyun tableti özellikleriyle herkesi heyecanlandırdı

Tabletin kalbinde, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci bulunmaktadır. Bu işlemci, ya 12 ya da 16GB RAM ve 256 veya 512GB UFS 3.1 depolama alanı ile birlikte kullanılır. Bu da tabletin hem yüksek performanslı çalışma hem de oyun verilerini depolama konusunda yeterli kapasiteye sahip olduğunu gösterir. Nubia, tabletin yoğun oyun seanslarında aşırı ısınmaması için ICE Magic adlı soğutma sistemini eklemiştir. Bu sayede, oyuncuların herhangi bir performans sorunu yaşamadan oyun oynayabilmeleri sağlanır.

Oyun tableti, oyun dışında da kullanılabilir özelliklere sahiptir. Nubia, cihazı 13 megapiksel ana kamera ve 16 megapiksel ön kamera ile donatmıştır. Bu sayede, kullanıcılar oyun zaferlerini yakalayabilir ve arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Ayrıca, cihazın 10.000 mAh kapasiteli pilinin sağladığı uzun süreli kullanım ve 80W hızlı şarj özelliği, kullanıcılarına kesintisiz bir oyun deneyimi sunar.

Nubia'nın oyun tableti, fiyatlandırma açısından da ilgi çekici. Tablet, 11 Temmuz'da Çin'de ön siparişe açılacak. 12/256GB versiyonunun fiyatı 540 dolar, 16/512GB modelinin fiyatı ise 635 dolar olacak.