Bu yöntem sayesinde Xiaomi telefonlarındaki önemli sorunu çözebilirsiniz!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, sunmuş olduğu uygun fiyatlı telefonlarıyla bütçesi yetmeyen kullanıcılar için iyi bir alternatif. Şirketin bu sunmuş olduğu cihazlar içerisinde bazı ufak problemler olabiliyor. Gelin ufak sorunun izalesi nasıl oluyor kısaca bakalım.

Bu yöntem sayesinde Xiaomi telefonlarındaki önemli sorunu çözebilirsiniz!

Xiaomi'nin modern amiral gemisi akıllı telefonları, ekran yüzeyinin altına entegre parmak izi sensörlerine sahip AMOLED ekranlarla geliyor. Bugünün nasıl yapılır makalesinde, cihazın kilidini açmak için yapılan başarısız girişimleri nasıl ortadan kaldıracağınızı sizler için anlatacağız.

Parmak izi sensörü sorununu bu şekilde çözün

Bir akıllı telefonu kilitlemek ve kilidini açmak için cihazın güvenliğinin temel yapı taşlarından birisi de parmak izi yöntemiyle telefonu açmaktır. Yakın zamana kadar, kilit açma desenine veya PIN kodu girerek bu işlemi yapmaya hepimiz alışmıştık. Ancak parmak izi sensörünün gelmesiyle birlikte segmentte önemli bir değişim yaşandı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, en son teknolojiyi akıllı telefonlarına dahil etmede her zaman öncü olan firmalardan bir tanesi. Parmak izi sensörünü çoğu üst düzey telefonlarına dahil eden firma şu anda en ucuz modelinde bile bu özelliği sunabiliyor. Bugün ise sizlere olası kilit açma hatalarını nasıl ortadan kaldıracağınızı göstereceğiz.

Şirketin sunduğu parmak izi sensörleri kimi cihazlarda iyi çalışırken bazı modellerde takılabiliyor. Hatta, sensörün parmak izinizi tanımadığı zamanlarda olabiliyor. (Konuşma yaparken Ekranı kapatan Proximity Sensörü gibi)

Akıllı telefonunuza ek parmak izi eklemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

  • Ayarlara gidin
  • Parolalar ve güvenlik kısmını seçin
  • Bu menüde, Parmak izi ile kilidi aç seçeneğini seçin
  • Daha sonra yeni bir parmak izi ekleyebilirsiniz - örneğin "Parmak İzi 3"

Her zaman aynı parmağı kullanın ve birkaç parmak izi örneği ekleyin. Bu sayede Xiaomi akıllı telefonunuz biraz daha hızlı çalışacak ve parmak izinizle kilidi açarken sizi geciktirecek gereksiz hataları vermeyecektir.

Sensör sizden aldığı parmak izi işaretlerini diğer parmaklarınızı da kaydederseniz daha hızlı eşleştirip kilidinizi açarken daha az hata almanızı sağlayabilir.