Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Bu yazımızda, Facebook hesabınızı nasıl dondurabileceğinizi, 6 basit adımda anlattık.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi, hesabınızı tamamen silmek istemediğiniz ancak bir süreliğine kullanımdan kaldırmak istediğiniz durumlarda kullanabileceğiniz bir seçenektir. Bu işlem sayesinde hesabınız geçici olarak dondurulur ve siz tekrar aktive edene kadar görünmez hale gelir.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Facebook hesap dondurma işlemi oldukça basit ve kullanıcı dostudur. İşleminizi tamamlamak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve ana sayfada sağ üst köşede yer alan ok işaretine tıklayın.
  2. Açılan menüden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.
  3. Daha sonra soldaki menüden Hesap Sahipliği seçeneğine tıklayın.
  4. Karşınıza çıkan sayfada, Hesap Geçici Olarak Kapatma başlığı altında yer alan Düzenle seçeneğine tıklayın.
  5. Bir sonraki sayfada, hesabınızın nedenini seçmeniz istenecektir. Bu nedeni seçtikten sonra devam etmek için Devam et düğmesine tıklayın.
  6. Karşınıza çıkan son sayfada, hesabınızın geçici olarak kapatılması için onay vermeniz gerekmektedir. Bu onayı verdikten sonra hesabınız dondurulacaktır.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır? - Resim : 1

Hesap dondurma işlemi tamamlandıktan sonra, hesabınızın tüm etkinlikleri durdurulacak ve hesabınız arkadaşlarınız tarafından görüntülenemeyecektir. Ancak hesabınıza giriş yaparak hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap dondurma süresi 7 güne kadar olabilir. Bu süre boyunca hesabınız pasif durumda kalacak ve sizin istediğiniz zaman tekrar aktive edebileceksiniz. Hesabınızı tekrar aktif hale getirmek için sadece hesabınıza giriş yapmanız yeterlidir. Hesabınızın dondurulması sırasında herhangi bir veri kaybı yaşamazsınız, tüm verileriniz güvende kalacaktır.

Sonuç olarak, Facebook hesap dondurma işlemi oldukça basit bir işlemdir ve hesabınızı geçici olarak kullanımdan kaldırmanıza olanak tanır. Bu işlemi yaparak istediğiniz zaman hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.