Nasıl Yapılır

Galaxy S8'in kırmızı ekran sorunu nasıl düzeltilir? (Rehber)

Galaxy S8'de meydana gelen kırmızı ekran sorununun nasıl düzeltebileceğinizi anlatıyoruz.


Samsung, Galaxy S8'in ekranı ile bir devrim yaratmayı planlarken, hiç hesapta olmayan bir sorun ortaya çıktı. Kırmızı ekran sorunu! Galaxy S8'de bir akım gibi git gide artan kırmızı ekran sorununu Samsung bir hata olarak görmemiş ve bunun elle düzeltilebileceğini savunmuştu.

Kırmızı ekran sorununun nasıl düzeltileceği hakkında yönerge paylaşmayan Samsung, dış basında büyük tepki aldı. Biz de bir görev olarak Galaxy S8 sahibi takipçilerimiz için telefonun Infinity Display ekranında yaşanan kırmızı ekran sorununu adım adım nasıl düzelteceğini anlatıyoruz.

Galaxy S8'in kırmızı ekran sorunu nasıl düzeltilir? (Rehber)

1. Adım: Parlaklığı en son seviyeye getirin. Daha sonra Ayarlar menüsünden Ekran seçeneğine tıklayın.

1494243356_galaxy-s8-kirmizi-ekran-sorunu-1.jpg

2. Adım: Ekran menüsünden ise Ekran Modu seçeneğine tıklayın.

1494243360_galaxy-s8-kirmizi-ekran-sorunu-2.jpg

3. Adım: Ekran Modu'ndan, Tam ekran Renk Dengesi'ne tıklayın. Buradan ekranın renk sıcaklığını elinizle ayarlayabilirsiniz. Eğer sıcaklık ile ilgili sorun varsa buradan düzeltebilirsiniz. Düzelmezse bir sonraki adıma geçin.

1494243364_galaxy-s8-kirmizi-ekran-sorunu-3.jpg

4. Adım: Ekran Modu'ndan Gelişmiş Ayarlar'a tıklayın. Bu bölümde RGB skalasındaki renklerin şiddetini elinizle ayarlayın. İlk olarak kırmızı rengin şiddetini düşürerek bu işleme başlayın. Gözünüze uygun ve doğru rengi bulduğunuzda menüden çıkabilirsiniz.

1494243368_galaxy-s8-kirmizi-ekran-sorunu-4.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.