Nasıl Yapılır

Google Play indirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür?

Google Play indirme bekleniyor problemi için ''kesin çözüm'' İşte adım adım yapmanız gerekenler!

Google Play Store üzerinden bir indirme yapmaya çalışıyor ancak “İndirme bekleniyor...” hatası ile karşılaşıyorsanız, sorunu çözmek için doğru yerdesiniz. Sorunun çözümünü maddeler halinde sizler için derledik.

Google Play indirme bekleniyor sorunu nasıl çözülür?

Android işletim sistemi ile çalışan telefonunuzun uygulama marketi olan Google Play Store’dan bir uygulama indirmeye çalışırken “İndirme bekleniyor…” hatası ile karşılaşıyorsunuz ve de sorun devam ettiği için oldukça sinirlisiniz. Çözüm arıyorsunuz, derken bu yazımız ile karşılaştınız. Doğru yerdesiniz...

Sorunun çözümü için yapmanız gereken adımları sizler için sıraladık. Bu adımları inceleyerek Google Play “İndirme bekleniyor…” sorunu nasıl çözülür sorunuza yanıt bulabilirsiniz.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan bu adımların neler olduğuna hep birlikte göz atalım. İşte yapmanız gerekenler;

 • Öncelikle Google Play’i açarak sol üst tarafta bulunan menü tuşuna basarak “Uygulamaların ve Oyunlarım” sekmesine dokunun.
 • Karşınıza gelecek olan ekranda, o anda güncellemesi ya da indirmesi yapılan uygulamalar sıralanacak.
 • Burada yer alan uygulamaların sağ tarafında bulunan “X” tuşuna bastığınızda bu indirme iptal edilecek ve sizin yapmak istediğiniz indirme için telefon müsait olacak.

Sorununuzun sebebi internet bağlantısı ile ilgili olabilir bu durumda ise aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Google Play’i açtıktan sonra sol üstte bulunan menü tuşuna basın.
 • Açılan menüde “Ayarlar”>”Uygulama indirme tercihi”>”Herhangi bir ağ üzerinden” seçeneklerini izleyerek hücresel veri üzerinden indirme yapması için Google Play’e izin verebilirsiniz.

Eğer sorun yine düzelmediyse, telefonunuzun dahili ve harici depolama alanlarını kontrol etmenizde faydalı olabilir. Bu durumda ise yapılacaklar sırası ile aşağıdaki gibidir;

 • Akıllı telefonunuzun depolama alanını kontrol etmek için “Ayarlar”>”Depolama” yolunu izleyerek bunu kontrol edin. Depolama alanınızın yetersiz olduğuna artık eminseniz aşağıdaki maddeleri sırası ile takip edin.
 • Ayarlar’dan Uygulamalar sekmesine giriş sağlayın.
 • Karşınıza çıkacak uygulamalar listesinde “Google Play Store” seçeneğine tıklayın.
 • Açılacak ekranda “Depolama” seçeneğine girin.
 • Google Play Store’un telefonun arka planında çalışmadığından emin olun ve sonrasında “önbelleği temizle” tuşuna basın.
 • Sorun düzeldi mi diye kontrol etmeden önce “verileri temizleyin” seçeneğini de kullanmanız faydalı olacaktır.
 • Bu arada gereksiz bulduğunuz ya da uzun süredir kullanmıyor olduğunuz uygulamaları, yedeklediğiniz fotoğraf ya da videoları da silebilirsiniz.
 • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor.

Eğer tüm bu adımları doğru şekilde yerine getirdiyseniz artık sorununuz çözüldü demektir.

Yorumlar
Sanane
Play Store'dan çıkıp tekrar girin oluyor
Cevapla
Misafir
Neden boş konu olsun ki. Bilmeyenler için bence faydalı bir konu
Cevapla
Mahmut
General mobile telefonumda bu sorun vardı aylarca uğraştım araştırdım olmadı en sonunda Google play sildim İngilizce Apk yükledim düzeldi
Cevapla
Babel
Bende 1gb üzeri oyunlarda 70-80 iptal oluyor. İnternet hızı gayet normal. Telefonda 13gb boş alan var ama dediğim gibi 70-80 olunca iptal oluyur
Cevapla
Okan
Hicbiri ise yaramaz bu arada sonuncusu haric de cogu kiside de oyle bie problem yok zaten bos haber
Cevapla
Secret
Benim sürekli başıma gelen bir olay. Depolama alanımın yetersizliğinden dolayı... Hafızayı temizleyince düzeliyor.
Mobil
İndirme hatası için ayarlardan play store un on belleği ni temizleyin verisini silin sonra telefonu yeniden başlatın pubg 7 dk iniyo ve indirmeme sorunu duzeliyo
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.