Nasıl Yapılır

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Bu yazımızda, Instagram hikayenize, nasıl birden fazla fotoğraf ekleyebileceğinizi anlatıyoruz.

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Instagram hikayenize, birden fazla fotoğraf eklemek oldukça kolaydır ve işlemi birkaç adımda tamamlayabilirsiniz.

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf nasıl eklenir?

Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek oldukça kolaydır. İşte adımlar:

  1. Instagram uygulamasını açın ve ana sayfada sağ üst köşedeki profilden hikaye eklemek için tıklayın.

  2. Hikaye ekranında sol alt köşedeki "Galeri" seçeneğine tıklayın.

  3. Şimdi galerinizdeki fotoğrafları göreceksiniz. İlk fotoğrafı seçmek için dokunun ve tutun, ardından eklemek istediğiniz tüm fotoğrafları seçmek için parmağınızı diğer fotoğraflara kaydırın.

  4. Birden fazla fotoğrafı seçtikten sonra, eklemek istediğiniz fotoğrafların sol üst köşesindeki "Seç" düğmesine dokunun.

  5. Seçtiğiniz tüm fotoğraflar hikayenizin altındaki bir şerit halinde görüntülenecektir. Her bir fotoğrafın altında bir sayı belirir, bu sayılar sırayı gösterir.

  6. Hikayenizdeki fotoğrafların sırasını değiştirmek isterseniz, fotoğrafı parmağınızla tutun ve istediğiniz yere sürükleyin.

  7. Fotoğrafların sırasını belirledikten sonra, hikayenize yazı veya çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

  8. Hikayenizi paylaşmak için "Hikayeyi Paylaş" düğmesine dokunun.

Bu kadar! Hikayeniz artık birden fazla fotoğraf içerecek. Takipçileriniz, hikayenizdeki fotoğrafların altındaki sayıları tıklayarak tüm fotoğrafları görüntüleyebilirler.

Eklemek istediğiniz diğer bir şey ise, hikayenizin fotoğraf sınırı için önemli olabilecek bir şeydir. Instagram, her bir hikaye fotoğrafının dikey veya yatay bir oranı olmasını tercih eder. Bu oran, 9:16 olarak adlandırılır ve çoğu akıllı telefonun ekran boyutuna uygundur. Birden fazla fotoğrafı eklerken, Instagram otomatik olarak fotoğrafları bu boyuta uygun hale getirecektir.

Sonuç olarak, Instagram hikayeye birden fazla fotoğraf eklemek oldukça kolaydır ve yukarıdaki adımları izleyerek kısa sürede hikayenizde birkaç fotoğraf paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.