Kripto piyasası, bir saat içinde 50 milyar dolar değer kaybetti! Neden?

Kötü haberler biriktikçe, kripto piyasası değerinden bir saat içinde 50 milyar dolar çekildi!

Kripto piyasası, bir saat içinde 50 milyar dolar değer kaybetti! Neden?

Çok kısa bir zaman dilimi içinde, kripto para piyasasının çoğunluğu daha da kötüye gitti ve sektör için olası olumsuz etkilerin haberleri art arda gelmeye devam ederken, bir saat içinde piyasa değerinde 50 milyar dolar kadar kaybetti.

Kripto piyasası, bir saat içinde 50 milyar dolar değer kaybetti! Neden?

Kripto piyasasının toplam değeri 3 Mart'ta bir saat içinde 1,07 trilyon dolardan 1,02 trilyon dolara düştü ve kripto bankası Silvergate'in çökmesi, yaklaşan 'sıcak' Tüketici Fiyat Endeksi (CPI) dahil bir dizi olumsuz olayla aynı zamana denk geldi ve Mt. Gox alacaklıları muhtemelen devasa Bitcoin ( BTC ) geri ödemeleri alarak ' FUD ' (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) yaratıyor.

Kripto piyasası, bir saat içinde 50 milyar dolar değer kaybetti! Neden? - Resim : 1

Toplam 1 günlük kripto piyasa değeri . Kaynak: CoinMarketCap

Bir dizi talihsiz olay?

Spesifik olarak, bazı finans uzmanları, Federal Rezerv'in Mart toplantısındaki bir sonraki TÜFE raporunun, TD Securities'den Priya Misra ve Cetera Investment Management'tan Gene Goldman da dahil olmak üzere, enflasyonda 50 baz puana (bps) kadar hızlanma gösterebileceğine inanıyor.

Bunun da ötesinde, birçok kripto endüstrisi katılımcısı, başarısız kripto borsası Mt.Gox'un alacaklılarına yapılacak geri ödemelerin, 2019 bilançosunun bugünün değerinin üzerinde olan 142.000 BTC olduğunu göz önünde bulundurarak Bitcoin fiyatlarında büyük bir düşüşe yol açabileceğine dair raporlardan endişe duyuyor.

Daha yakın zamanlarda, kripto piyasası, Silvergate Capital Corp hisselerinin %55'in üzerinde düştüğü ve kripto odaklı bankanın yıllık bilançosunu açamayacağını açıklaması nedeniyle düşmeye devam ettiği haberleriyle uyandı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na ( SEC ) zamanında rapor verin.

Kripto para birimleri düşüş

Bu arada, bu olaylarla ilgili korkular, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimlerinin yılın başlangıcından bu yana yenilenen iyimserliğin kanatlarında biriktirdiği kazanımları tehdit ederek, Bitcoin fiyatını günde %4,23 düşürdü.

Kripto piyasası, bir saat içinde 50 milyar dolar değer kaybetti! Neden? - Resim : 2

Bitcoin 24 saatlik fiyat tablosu . Kaynak: Finbold

Aynı zaman diliminde Ethereum ( ETH ) %4,40, XRP %3,04, Cardano ( ADA ) %4,74, Polygon ( MATIC ) %3,5, Solana ( SOL ) %3,85, Shiba Inu ( SHIB ) %4,48 değer kaybederken, Finbold tarafından 3 Mart'ta alınan verilere göre Dogecoin ( DOGE ) %6,08 düştü.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.