Microsoft Edge 94 kullanıma sunuldu! Hemen güncelleyin!

Microsoft Edge 94 nihayet "kararlı sürüm" olarak adlandırılan sürüme ulaştı. Microsoft böylece Google Chrome’a uyum sağlıyor.

Microsoft Edge 94 kullanıma sunuldu! Hemen güncelleyin!

Sürüm döngüsündeki bu artış tam olarak yeni değil. Mart ayında Microsoft, daha hızlı bir sürüm döngüsünün Edge kullanıcılarına daha sık yeni özellikler sunacağını zaten duyurmuştu. Başka bir deyişle, her dört haftada bir deneyeceğiniz yeni özellikler mevcut olacak.

Alternatif olarak, özellikle işletmeler için, Microsoft ayrıca sekiz haftalık yeni bir "Genişletilmiş Kararlı" sürüm başlatma seçeneği sunuyor. Bu durumda, özellikler yalnızca sekiz haftada bir yayınlanacak, bu nedenle şirketlerin herhangi bir değişiklik hakkında bilgi sahibi olmaları için zamanları var.

Microsoft Edge Güncel Sürüm!

Microsoft Edge 94 kullanıma sunuldu! Hemen güncelleyin! - Resim : 1

Yeni sürüm her şeyden önce daha fazla güvenlikle ve ayrıca tarayıcının kararlılığında geliyor. Bununla birlikte, örneğin karışık içerik indirmelerini engellemenin artık mümkün olduğu söyleniyor. Bu, güvenli sayfaların yalnızca diğer güvenli sayfalarda depolanan içeriği indirebileceği anlamına geliyor. Edge'in dayandığı Chromium projesi ile gelen bir değişiklik.

Ayrıca MHTML dosyalarını açma davranışında da iyileştirmeler mevcut. Başka bir yeni özellik, yeni bir erişilebilirlik ayarları sayfasıyla ilgili. Yani artık her şey bir arada. Söylemeye gerek yok, bu şekilde işler çok daha az kafa karıştırıcı.

Edge giderek daha güçlü bir tarayıcı haline geliyor. Aslında, bazı alanlarda Chrome'dan daha iyi olmayı bile başarıyor ve hatta Google'ın tarayıcısı için bir ilham kaynağı oluyor.

Güncelleme çok basit;

*Windows Edge yeni sayfayı açın

*Ayarlara gidin

*Microsoft Edge Hakkında tıklayın

*Microsoft Edge Güncelleye tıklayın

*Hepsi bu kadar.

Bildirimi yaptıktan sonra tarayıcıyı kapatın ve tekrar açın. Hepsi bu kadar.