Nasıl Yapılır

Netflix'te izleme geçmişine nasıl bakılır?

Popüler dijital video platformu Netflix'te izleme geçmişine nasıl bakabileceğinizi ve buradaki içerikleri nasıl silebileceğinizi anlatıyoruz.


Günümüzde teknoloji ve dijital dünya merakı olanların neredeyse tamamının bildiği ya da kullandığı dijital video platformu Netflix, farklı bir televizyon deneyimi sunuyor. Aylık ücretli abonelik sistemi bulunan platformda yüzlerce dizi, film ve belgesel biz kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda.

Bu platformda içerikleri izlerken bunlar İzlenme Etkinliği adı verilen özel bir menüden görüntülenebiliyor. hesabı tek kişi kullanıyorsanız sorun olmayan bu durum birden fazla kişiyle (mesela aile fertleriyle) yaptığınız bir kullanımda başkalarının izlediklerinizi görmesine neden olabilir.

Eğer Netflix'te izleme geçmişinize bakmak ve buradaki içerikleri silmek isterseniz bunun nasıl yapabileceğinizi adım adım anlatıyoruz. Hazırsanız başlayalım.

  • Önce Netflix hesabınıza giriş yapıyorsunuz
  • Ardından varsa Profiller menüsünden kendi profilinizi seçiyorsunuz.
  • Eğer birden fazla kişi tarafından kullanılmayan bir hesabınız varsa doğrudan açılan sayfada sağ üst bölümde bulunan Profil simgesinden Hesap bölümüne tıklıyorsunuz.
  • Açılan sayfada Profilim seçeneği altında İzlenme Etkinliği menüsüne tıklıyorsunuz.
  • Buraya tıkladığınızda seçtiğiniz profilin bugüne kadar izledikleri içerikleri görebiliyorsunuz.

İsterseniz bu sayfada içeriklerin karşısında bulunan çarpı işaretine tıklayarak bunları listeden kaldırabiliyorsunuz. Bu listenin amacı geçmişte neler izlediğinizi göstermek olduğundan işe yarar bir fonksiyon olduğunu belirtelim. 

İzleme etkinliğinde gizlenen içerikler Netflix'te izlenmemiş gibi görünecektir. Söz konusu içeriği yeniden oynatmadığınız sürece izleme listesine tekrar ekleyemezsiniz. Gizlediğiniz içeriğin tüm cihazlarınızdan tamamen kaldırılmasının 24 saat sürebileceğini lütfen unutmayın. Şimdilik izleme etkinliğini toplu olarak gizlemek için bir işlev sunulmuyor ve bu "gizleme" işlevi Çocuk profilleri için mevcut olmadığını da hatırlatalım. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.