Nasıl Yapılır

Telegram'da birini nasıl engellerim? - 3 Basit adım

Bu yazımızda, Telegram'da birini nasıl engelleyebileceğinizi 3 basit adım ile anlatıyoruz.

Telegram'da birini nasıl engellerim? - 3 Basit adım

Telegram, internet üzerinden mesajlaşma ve dosya paylaşma gibi işlevleri yerine getiren popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bir kişiyi engellemek, onların size mesaj göndermesini veya diğer etkileşimlerini kısıtlayarak onlarla iletişimi sonlandırmak için kullanışlı bir yöntemdir.

Telegram'da birini nasıl engellerim? - 3 Basit adım

Telegram'da birini engellemek oldukça basittir ve aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: Telegram uygulamasını açın ve engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasına gidin.

Adım 2: Profil sayfasında, sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun. Açılan menüden “Engelle” seçeneğine dokunun.

Adım 3: Karşınıza çıkan uyarı penceresinde “Evet, eminim” seçeneğine dokunun. Böylece seçtiğiniz kişiyi engellemiş olursunuz.

Artık bu kişi size mesaj gönderemez, Telegram'da sizinle etkileşimde bulunamaz ve profil sayfanıza erişemez. Ayrıca, engellediğiniz kişinin size mesaj göndermeye çalıştığında, bu mesajlar size teslim edilmez ve onların mesajlarına yanıt veremezsiniz.

Telegram'da birini nasıl engellerim? - 3 Basit adım - Resim : 1

Engellediğiniz kişiyi tekrar Telegram'da etkin hale getirmek isterseniz, aynı adımları izleyerek engellemeyi kaldırabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için engellediğiniz kişinin profil sayfasına gidin ve sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunarak “Engeli Kaldır” seçeneğine dokunun. Bu işlemle birlikte, engellediğiniz kişiyle yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Bununla birlikte, unutmayın ki bir kişiyi engellemek, o kişiyle aranızdaki tüm etkileşimleri sonlandırmak anlamına gelir. Eğer engellediğiniz kişiyle daha sonra iletişim kurmak isterseniz, engeli kaldırmadan önce bu kişiyi tekrar düşünmeli ve engelleme kararınızı yeniden değerlendirmelisiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.