WhatsApp yedekleme nasıl kapatılır?

Bu yazımızda, ''WhatsApp yedekleme kapatma nasıl yapılır?'' sorusunun yanıtını, basit adımlarla yanıtladık.

WhatsApp yedekleme nasıl kapatılır?

WhatsApp, kullanıcıların mesajlarını, medya dosyalarını ve diğer verilerini yedeklemelerini sağlayan bir özelliktir. Yedekleme, cihazınızda depolanan tüm verilerin kaybolmasını önleyebilir ve yeni bir cihaza geçerken verilerinizi kolayca taşımanızı sağlayabilir. Ancak, bazen kullanıcılar yedekleme özelliğini kapatmak isteyebilirler.

WhatsApp yedekleme nasıl kapatılır?

WhatsApp yedekleme kapatmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. WhatsApp uygulamasını açın ve ana ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine dokunun.
  2. Açılan menüde "Ayarlar" seçeneğine dokunun.
  3. "Chats" bölümüne gidin ve "Chat yedeklemesi" seçeneğine dokunun.
  4. "Yedekleme ayarları" seçeneğine dokunun.
  5. "Google Drive'a yedekle" seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneği kapatmak için "Asla" seçeneğine dokunun. Bu, WhatsApp verilerinizin artık Google Drive'a yedeklenmeyeceği anlamına gelir.
  6. Yedekleme özelliğini tamamen kapatmak için, "Şimdi yedekleme" seçeneğinin altındaki "Yedeklemeyi kapat" seçeneğine dokunun. Bu, WhatsApp verilerinizin cihazınızda veya Google Drive'da otomatik olarak yedeklenmeyeceği anlamına gelir.

WhatsApp yedekleme nasıl kapatılır? - Resim : 1

Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde, WhatsApp yedekleme özelliğini kapatmış olacaksınız. Ancak, unutmayın ki yedekleme özelliği sayesinde mesajlarınız ve diğer verileriniz kaybolmaz, bu nedenle yedekleme özelliğini kapatmanız önerilmez.

Ancak, örneğin, Google Drive'a yedeklemek istemediğiniz verileriniz varsa, yedekleme özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, yedeklemeyi tekrar açmak isterseniz, yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz ve "Google Drive'a yedekle" seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.